Wydarzenia Bielsko-Biała

28. Finał WOŚP – Grają, bo lubią! (zdjęcia i wideo)

Już po raz 28. otwierają się ludzkie serca w szczytnym celu, by pomagać innym. W tym roku na ulicach Bielska-Białej i powiatu bielskiego będzie kwestować 500 wolontariuszy. Po dziesięciu latach przerwy znów można wylicytować złote serduszko, tym razem z numerem 88 i datą 2020.

– Działamy od samego rana. W centrach handlowych kwestują wolontariusze, przygotowano występy artystyczne, znajdziecie tam wiele ciekawostek. W Gemini Park występowali harcerze z 70. Harcerskiej Drużyny Artystycznej „Violinki”, później był Klaun Cyrulik – który zabawiał wszystkich. Po południu będą dogoterapeuci i dwa duże i puchate psy ratownicze. W programie pokazy pierwszej pomocy i pokazy ratownictwa. W Galerii Sfera – aukcja designerskich krzeseł. Finał jest jutro, przygotowujemy się pełną parą – powiedział nam Ryszard Mędrzak, szef sztabu WOŚP Grupa Ratownictwa PCK Bielsko-Biała.

Coraz więcej firm i osób prywatnych jest zainteresowanych serduszkiem z numerem 88, nie było go w Bielsku-Białej aż dziesięć lat. Przed południem zaoferowano 15 tys. zł, ale to jeszcze nie jest „ostatnie słowo”, licytacja trwa.

– Dla nas 28. Finał WOŚP jest wyjątkowy. W Bielsku-Białej po dziesięcioletniej przerwie jest złote serduszko, tym razem z numerem 88. Fajny numer, fajna okazja. Bardzo ładnie na tym serduszku wyglądają cyfry 2020. Liczymy na to, że rozstaniemy się z nim za dużą, wylicytowaną kwotę. Zapraszamy wszystkie firmy i osoby prywatne, które chcą takie serduszko mieć u siebie, do tego, żeby licytować – dodał nasz rozmówca. W czasie 28. Finału WOŚP odbędzie się licytacja 23. edycji Złotych Serduszek!

W tym roku pieniądze zbierane są na zakup najnowocześniejszych urządzeń do ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Aby operacje były skuteczne i bez powikłań, są potrzebne bardzo kosztowne urządzenia medyczne, które stanowią wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii i zakładów diagnostyki operacyjnej. Do godz. 11.00 na rzecz 28. Finału zebrano ponad 10 mln zł.

navigate_before
navigate_next

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments