Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

45 lat legendarnego Jazz Clubu Piątawka. „Tribute to Krzak”

W tym roku mija 45 lat od powstania w Bielsku-Białej legendarnego klubu jazzowego „Piątawka”. Na fanów jazzu czeka mnóstwo pasjonujących muzycznych wydarzeń, a pierwszą odsłoną jubileuszu będzie koncert „Tribute to Krzak” w Metrum Jazz Club.

Organizatorzy proponują cykl imprez podkreślających tę rocznicę i przypominających artystyczny dorobek tego kultowego miejsca. – Obchody 45-lecia rozpoczyna wyjątkowy i niepowtarzalny koncert „Tribute to Krzak”. Odbędzie się 29 kwietnia o 21.00 w Metrum Jazz Club przy ulicy Partyzantów. Zespół Krzak niejednokrotnie występował w Jazz Club Piątawka. Przy nadkompletach i żywiołowo reagującej publiczności koncerty Krzaka w „Piątawce” obrosły legendami. Utwory zespołu wykonają znakomici muzycy, indywidualności polskiego bluesa, jazzu i rocka: Leszek Winder – gitara, Krzysztof Ścierański – gitara basowa, Jan Gałach – skrzypce oraz Max Ziobro – perkusja – przybliża Jerzy Rocławski, twórca pamiętnego jazz clubu.

29 kwietnia warto wpaść do Metrum jeszcze przed koncertem, bowiem o 20.00 rozpocznie się spotkanie z Jerzy Rocławskim, które zostanie połączone z wyświetlaniem na dużym ekranie fotografii z koncertów w „Piątawce”, w tym rzecz jasna i występów zespołu Krzak. Założyciel klubu opowie ponadto o tym, jak powstała słynna „Piątawka” i skąd wywodzi się jej nazwa. – Jest tyle niezapomnianych historii. Pamiętam, że „Kronika Beskidzka” też z nami była i pisała o tym miejscu. To poniekąd była edukacyjna działalność, bowiem to u nas ludzie poznawali muzykę Milesa Davisa czy Johna Coltrane’a. Pamiętam, że swego czasu w „Trzech kwadransach jazzu” pomógł nam „Ptaszyn”, mówiąc parę ciepłych słów o klubie działającym przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Strzecha” – mówi naszej redakcji Jerzy Rocławski.

Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie Kulturalne Sonata. Patronat honorowy nad cyklem imprez objął prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. Bilety można nabyć w recepcji hotelu Grępielnia.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Robi
Robi
2 lat temu

Super koncert. Super! Dzięki wszystkim którzy się do niego przyczynili. To Piątawka powstała w spółdzielni mieszkaniowej strzecha? No…… nieźle nieźle…..