Wydarzenia Żywiec Sucha Beskidzka

Nie ma dotacji z programu Kolej+, ale zbytnio się nie przejęli

Była stacja Hucisko zdegradowana do przystanku na linii Żywiec – Sucha Beskidzka. Fot. Paweł Szczotka

W ubiegłym tygodniu ogłoszono rozstrzygnięcia w naborze do programu Kolej+. Jak już informowaliśmy dotacji nie otrzymał projekt „Rewitalizacja linii kolejowej nr 97 na odc. Sucha Beskidzka – Żywiec celem usprawnienia połączenia Kraków – Żywiec”.

To projekt, który złożył Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie. W jego przygotowaniu aktywnie uczestniczyło jednak Stowarzyszenie Aglomeracja Beskidzka, które zrzesza gminy z Podbeskidzia. Wczoraj (25 kwietnia) na sesji Rady Powiatu Żywieckiego pojawił się Paweł Niklewicz, dyrektor biura tego stowarzyszenia.

Jeśli chodzi o projekt rewitalizacji linii Żywiec – Sucha Beskidzka, to jesteśmy pod „czerwoną” kreską. Na razie tych pieniędzy nie ma. Ale wierzyć się nie chce, że na te 34 projekty dofinansowane wszystkie samorządy znajdą wkład własny. Natomiast nasze projekty są pozytywnie oceniane i czekają na środki, które się pojawią. Z tego co się orientujemy linia Żywiec – Sucha Beskidzka ma duże szanse, aby znaleźć środki z innego programu – powiedział dyrektor Paweł Niklewicz.

Z kolei wicestarosta żywiecki Stanisław Kucharczyk podkreślił, że na przygotowania dokumentacji Starostwo Powiatowe w Żywcu oraz innych sześć samorządów wyłożyło po prawie 51 tysięcy złotych.

Ale to nie są pieniądze stracone. Na razie jesteśmy pod kreską, ale czekamy na środki. Nie odpuszczamy i będziemy się starać, aby ten projekt dalej zrealizować – stwierdził wicestarosta Stanisław Kucharczyk.

google_news
Energylandia - praca 2023
Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
xyz
xyz
10 miesięcy temu

zdobywcom nie zależy na rozwoju Podbeskidzia tylko na jego hanysyzacji

Gorąco polecam
Gorąco polecam
10 miesięcy temu

Ślązacy już o to zadbali ,żeby odciąć Podbeskidzie od Krakowa ,polecam stronę internetową stowarzyszenia regionalnego Beskidzki Dom na facebooku

Województwo Beskidzkie
Województwo Beskidzkie
10 miesięcy temu

Jedyny ratunek reaktywacja Województwa Bielskiego!

Inkwizytor
Inkwizytor
11 miesięcy temu

Ja pamiętam jak 20 lat temu jeździł EZT z Żywca do Suchej i spowrotem. Można było wsiąść w Bielsku i na spokojnie przez Żywiec i Suchą jechać codziennie do Zakopanego i spowrotem. A potem zaczęły się remonty, cuda, wyrzucanie pieniędzy w błoto a pociągów coraz mniej… Po co rekultywować linie jak i tak pojedzie jeden pociąg na dzień? Wszyscy wolą auta i busy od niekursujących pociągów. A szumnie ogłaszane projekty remontów tak naprawdę służą do ukradzenia pieniędzy podatników.

bejot
bejot
11 miesięcy temu

Dofinansowania nie otrzymały projekty rewitalizacji linii kolejowych:
Żywiec – Sucha Beskidzka oraz Bielsko-Biała – Skoczów. Wszystkie fundusze na rewitalizację linii kolejowych popłynęły oczywiście na Górny Śląsk

dokładniej
dokładniej
11 miesięcy temu
Reply to  bejot

o tym było napisane w artykule, ale nie wszystkie fundusze popłynęły na Śląsk, dostała i Małopolska a to też w części region. Jaki komentarz?

pojedź w teren
pojedź w teren
10 miesięcy temu
Reply to  dokładniej

przejedź się autem z Suchej do Żywca a twoje auto dokładnie poczuje gdzie jest granica województw,na tej trasie znajdziesz odpowiedź,podobnie jest na drodze Andrychów -żywiec przez Kocierz

Edi z tela.
Edi z tela.
10 miesięcy temu
Reply to  bejot

Żywiec Sucha szkoda ,dobrze że nie jest kasa na głupoty BB-Skoczów jak samochodem sie jedzie 12-15 min większej głupoty i urojenia niektórych pustaków się urwały.

dziwne
dziwne
11 miesięcy temu

Wydano w powiecie 3,5 mln zł na przygotowanie dokumentacji? Nie będzie dotacji na Kolej+, skąd pieniądze aby mieć nadzieję, że projekt będzie realizowany?, będziemy się starać można mówić. Nie rozumiem, że się zbytnio nie przejęli.