Wydarzenia Bielsko-Biała

Stolica Podbeskidzia znów doceniona

Po raz kolejny samorząd Bielska-Białej ma powody do zadowolenia. Gród nad Białą sklasyfikowany został na bardzo wysokim miejscu w najnowszym zestawieniu najlepszych gmin w Polsce. W kategorii miast na prawach powiatu, w rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego 2021, stolica Podbeskidzia zajęła siódmą lokatę.

Organizatorami rankingu jest Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej oraz Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

Gminy oceniane są na podstawie 16 wskaźników (dane pochodzą z Głównego Urzędu Statystycznego) obejmujących trzy zakresy działalności władz samorządowych. Pod uwagę brany jest obszar: gospodarczy, społeczny oraz ochrony środowiska. Na tej podstawie sporządzana jest lista rankingowa obejmująca wszystkie polskie miasta i gminy.

Najwyżej w najnowszym rankingu spośród miast na prawach powiatu ocenione zostało Świnoujście. Choć Bielsko-Biała zajęło „dopiero” 7. miejsce (wszystkich miast na prawach powiatu jest w Polsce ponad 60) uplasowało się w zestawieniu wyżej niż Wrocław, Kraków czy Sopot. Obecne jest najlepszym miejscem, jakie stolica Podbeskidzia osiągnęła kiedykolwiek w tym rankingu. W 2003 roku zajęła dziesiątą, a w 2019 dziewiątą lokatę. Wręczenie wyróżnień i dyplomów odbyło się dzisiaj w budynku Sejmu. Bielsko-Białą reprezentował zastępca prezydenta miasta, Przemysław Kamiński.

google_news
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
fundacja jest na dyplomie
fundacja jest na dyplomie
2 lat temu

Jeśli Wrocław, Kraków, Katowice czy Warszawa są zaliczane do miast na prawach powiatu – rzeczywiście 7 miejsce jest b. dobre. Powinno coś więcej być przywiezione z budynku Sejmu niż dyplom.

osiołek mędżec
osiołek mędżec
2 lat temu

nic dodać nic ująć

rozumienie
rozumienie
2 lat temu

no nie, musi być poprawiony błąd ortograficzny w słowie “mędżec”. Masz rację, osiołek głupi nie jest.