Sport Cieszyn

6. Rajdowy Ustroń – start lada chwila

Fot. Miasto Ustroń

Miłośnicy motoryzacji czekali na to cały rok. Już w ten weekend odbędzie się kolejna edycja Rajdowego Ustronia. Warto przeczytać, co przewidziane jest w programie, a także, jakich można w związku z tym spodziewać się utrudnień drogowych.

Jak zwykle pojawi się  trzykrotny rajdowy mistrz Europy Kajetan Kajetanowicz. Tłumy kibiców gromadzić się będą w dniach 12-13 sierpnia.

Rajdowy Ustroń to punkt obowiązkowy nadchodzącego długiego weekendu dla każdego, kto kocha motoryzację i chce spędzić ciekawie wolny czas. To także niepowtarzalna okazja, by spotkać się z Kajetanem Kajetanowiczem, tegorocznym zwycięzcą Rajdu Safari oraz wiceliderem Rajdowych Mistrzostw Świata w kategorii WRC 2.
Kajto oraz partnerzy zespołu LOTOS Rally Team jak zwykle będą edukować na temat bezpiecznej jazdy oraz opowiadać o pięknie rajdów samochodowych.

Wyjątkową atrakcją tegorocznej edycji będzie pojawienie się grupy pasjonatów fiatów 126p – 126Hooligans – która zaprezentuje kilka egzemplarzy tego legendarnego samochodu. W nim swoją karierę ponad dwie dekady temu zaczynał właśnie Kajetan Kajetanowicz.

Jeśli ktoś jest pasjonatem nieco nowszej motoryzacji, będzie miał okazję zobaczyć szybkie i niezwykle nowoczesne samochody z BMW M-Town od Grupy Sikora oraz tak zwane supercary, z którymi pojawi się SJS Driving Experience. Będzie można poznać także tajniki montażowni opon Pirelli lub spróbować swoich sił w profesjonalnym symulatorze wyścigowym od Triton Racing. Dla najmłodszych, a może i tych trochę starszych, modelmania, czyli rajdy WRC w trochę mniejszej skali. Prócz tego oczywiście gry, zabawy i animacje dla dzieci, a także fotobudka, bo przecież warto zabrać ze sobą kilka wspomnień z takiej imprezy.

Do Ustronia zjadą się także inne znane załogi rajdowe, startujące w 4. Rajdowym Kryterium Ustronia o Puchar Kajetana Kajetanowicza. W piątkowy wieczór kibice będą mogli podziwiać prezentację załóg oraz prolog. W sobotę rozpocznie się walka o zwycięstwo na krótkim, choć zawsze wymagającym ustrońskim odcinku specjalnym.

– Rajdowy Ustroń to dla mnie osobiście prawdziwe święto. Uwielbiam, kiedy moje rodzinne miasto na dwa dni jest rajdową bazą nie tylko dla mnie i mojego zespołu, ale też dla każdego rajdowego kibica. Zapraszam Was tutaj, bo wiecie, że z nami nie da się nudzić. Będą szybkie samochody, atrakcje dla małych i dużych, a przede wszystkim świetna atmosfera. Widzimy się w Ustroniu – mówi Kajetan Kajetanowicz.

Start w piątek, 12 sierpnia, o 16.00 na rynku w Ustroniu.

Poniżej prezentujemy mapkę dróg wyłączonych z ruchu na czas rajdów:

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments