Wydarzenia E-edukacja Cieszyn

90 lat podstawówki w Dzięgielowie. Drzewko na jubileusz

Fot. z serwisu UG Goleszów

W minionym tygodniu świętowano jubileusz 90-lecia istnienia Szkoły Podstawowej w Dzięgielowie. Otwarcie i poświęcenie nowego budynku szkolnego miało miejsce we wrześniu 1931 roku.

Z okazji jubileuszu, w Dniu Edukacji Narodowej, odbyła się uroczysta akademia, z udziałem szkolnej społeczności, władz gminnego samorządu, gości z placówek oświatowych z goleszowskiej gminy i duchowieństwa. – Jesteśmy dumni z naszej historii i naszej jubilatki. Obchody 90-lecia, rozumiemy jako święto naszej małej ojczyzny. Szkoła w Dzięgielowie wrosła w pejzaż wsi i stała się szkołą pokoleniową, w której naukę pobierało i wciąż pobiera wiele osób z tej samej rodziny. Znaczące jest również to, że dzieje szkoły to istotna część historii wsi, gminy i kraju – powiedziała dyrektorka Katarzyna Bogdał.

Szkoła ukierunkowuje myśli, kształtuje poglądy i nadaje znaczenie uczuciom. W niej najmłodsi mieszkańcy mogą rozwijać swoje pasje, pogłębiać wiedzę oraz zdobywać umiejętności i kompetencje. Uczniom życzę, by ta szkoła była miejscem, o którym zawsze będziecie ciepło myśleli i miło wspominali spędzone w niej chwile – podkreśliła wójt gminy Sylwia Cieślar. I przekazała symbolicznie banknot wart 20 000 zł na zakup wyposażenia i materiałów dydaktycznych.

Podczas akademii nie zabrakło występów dziatwy szkolnej. Na finał zostało posadzone drzewo jubileuszowe w postaci klonu. Obchodom towarzyszyły bogate wystawy obrazujące życie szkoły i jej historię.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Kto ze znanych kończył szkołę podstawową? Nie lepiej od posadzenia klonu było nadać imię szkole?