Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Oświęcim

93 tysiące świec na wigilijnych stołach

Aż 93 tysiące świec trafi na wigilijne stoły dzięki akcji bielskiego Caritasu w ramach 26. edycji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, ekumenicznej akcji charytatywnej organizowanej z kościołami protestanckimi i prawosławnym.

– Biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców, diecezja pozostaje w ścisłej czołówce pod względem liczby rozprowadzonych świec w Polsce. Dzięki przedsięwzięciu liczne dzieci z ubogich rodzin otrzymują co roku dożywianie, wsparcie edukacyjne i letni wypoczynek – przybliża Robert Karp z diecezjalnej kurii.

Ks. Robert Kurpios, dyrektor bielsko-żywieckiego Caritasu, poinformował, że w liczącej około 700 tysięcy mieszkańców diecezji w 2015 roku rozprowadzono 88 tysięcy świec, w 2016 – 92 tysiące, w 2017 – 90 tysięcy, a w ubiegłym – 85 tysięcy.

Akcję można wesprzeć nabywając świece Caritasu, których dystrybucja odbywa się w grudniu w parafiach i siedzibach Caritasu. Można również wysłać SMS o treści WIGILIA pod numer 72052 (koszt: 2,46 zł VAT) lub dokonać wpłaty na konto Caritas Polska z dopiskiem „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments