Wydarzenia Cieszyn

Adam Bielecki i inni na Beskidzkim Festiwalu Podróżników. Warto wziąć udział

Fot. Michał Cichy

W najbliższy weekend (22-24 września) do Wisły kolejny raz zjadą miłośnicy podróży z całej Polski. Przy schronisku górskim na Soszowie odbędzie się piąta edycja Beskidzkiego Festiwalu Podróżników.

Wydarzenie zainicjowane przez lokalnych pasjonatów podróży na stałe wpisało się w kalendarz imprez w Wiśle i z roku na rok gromadzi coraz więcej osób. Jak co roku, tematami przewodnimi będą wędrówki górskie, ale nie zabraknie też na slajdach czy filmach egzotycznych kierunków z najróżniejszych stron świata.

– W tym roku naszą największą gwiazdą będzie Adam Bielecki – himalaista, pierwszy zdobywca zimowego Broad Peak oraz Gaszerbrum I, a także trzech innych ośmiotysięczników: K2, Makalu i Gaszerbrum II – zachęca Piotr Kilian, jeden z głównych organizatorów.

Spotkania rozpoczną się w piątek od godziny 18:00, natomiast najwięcej podróżniczych prelekcji będzie w sobotnie popołudnie i w niedzielę od samego rana. Dodatkowo w sobotę z rana będzie można wziąć udział w górskich spacerach i akcji sprzątania świata wspólnie ze Studenckim Kołem Przewodników Beskidzkich z Katowic. Nie zabraknie też akcentów muzycznych: w piątkowy wieczór zagrają Nie Licho Brzmi oraz Golden Hand a w sobotę na koniec dnia bawić wszystkich będzie kapela góralska Beskidzcy Zbóje.

– Od początku wstęp na wszystkie nasze wydarzenia jest bezpłatny, dlatego liczymy, że i w tym roku goście dopiszą i wspólnie przeniesiemy się w odległe zakątki globu – zaprasza Piotr Kilian.
Organizatorem festiwalu jest Kwadrat Beskidzki, przy wsparciu Miasta Wisła i Powiatu Cieszyńskiego.

google_news