Wydarzenia Cieszyn

Anna Dymna już w Cieszynie. Po “Dolinie Issy” było zabawnie i wzruszająco | ZDJĘCIA

1 maja Anna Dymna, która jest gościem specjalnym 25. edycji Kina na Granicy przyjechała do Cieszyna. O 15:00 w Kinie Piast wyemitowany został film “Dolina Issy”, który premiery doczekał się w 1982 roku, a jego reżyserem jest Tadeusz Konwicki.

Anna Dymna przed seansem przywitała się z gośćmi, po czym udała się na widownię, by film, w którym zagrała rolę Magdaleny, obejrzeć razem ze zgromadzonymi widzami. Po zakończonej projekcji Łukasz Maciejewski poprowadził spotkanie, które oscylowało nie tylko wokół “Doliny Issy”, ale również m.in. zdradzało tajniki pracy na planie “Wielkiej wody”. Główną jego osią były jednak wspomnienia i anegdoty z życia Anny Dymnej, które nie przytaczała tylko ona sama, ale też goście, którzy podobnie jak ona, spotkali się z widzami, a byli to – Zbigniew Zamachowski, Agnieszka Żulewska, Małgorzata Zawadzka i Dominika Bednarczyk.

Z Anną Dymną spotkała się red. Mariola Morcinková.

Łukasza Maciejewskiego znam od wielu lat, kiedy go poznałam, jeszcze studiował. Przyjaźnimy się, pracujemy też razem nad drugą książką, bo byłam też częścią “Aktorek”. Łukasza bardzo lubię, każde spotkanie z nim to przyjemność. Cieszyn jest mi bliski, bo mój syn studiował filmoznawstwo i przyjeżdżał tu na Festiwale. Zawsze mówił, jak tu jest super – mówiła.

Cały wywiad z Anną Dymną już wkrótce w wydaniu drukowanym “Głosu  Ziemi Cieszyńskiej”.

Kto nie zdążył dzisiaj wziąć udziału w spotkaniu z Anną Dymną, szansa jest też jutro. O godz. 16:00 w Teatrze im. Adama Mickiewicza wyemitowany zostanie film “Prawdziwe życie aniołów”, a o godz. 17:20 odbędzie się spotkanie z widzami, w którym udział wezmą – Anna Dymna, Krzysztof Globisz, Witold Bereś, Aneta Zagórska, Artur W. Baron, Adam Sikora.

 

google_news