Bielsko-Biała Sport Oświęcim

Awans “biało-czerwonych” w Dakarze!

4. etap Rajdu Dakar zdecydowanie należał do załóg reprezentujących biało-czerwone barwy w klasie SSV! Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk zameldowali się na mecie na drugim miejscu, Marek Goczał i Rafał Marton na ósmym, a etapowe zwycięstwo zapisał na swoje konto Aron Domżała pilotowany przez Macieja Martona.

Po bardzo dobrym wyniku na 3 etapie Dakaru polscy zawodnicy wyraźnie podkręcili tempo i oprócz osiągnięcia wyższych pozycji na mecie czwartego odcinka specjalnego, zanotowali także awans w klasyfikacji generalnej SSV. Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk znajdują się aktualnie na 7., a Marek Goczał i Rafał Marton na 12. miejscu w tabeli.

Odcinek z Wadi Ad-Dawasir do Rijadu mierzył 813 kilometrów, w tym 337 kilometrów zawodnicy pokonywali na czas.  – Ten odcinek był bardzo szybki. Szymon bardzo dobrze nawigował, dzisiejszy wynik to efekt jego dobrej pracy. Nie mieliśmy żadnych problemów związanych z autem, mogliśmy jechać bardzo szybko przez cały czas. Raz mocno uderzyliśmy lewym kołem w skałę- na szczęście bez konsekwencji. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, najważniejsze, że kolejny raz jesteśmy na mecie. Jeszcze 8 etapów, mam nadzieję, że znajdziemy się na finiszu każdego z nich – mówi Michał Goczał.

DG rolety
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments