Wydarzenia Cieszyn

Badają skutki epidemii na pograniczu. Pomóż!

Fot. Bogdan Kasperek / Euroregion Śląsk Cieszyński

Od wiosny mierzymy się z pandemią koronawirusa. Na pograniczu, jakim jest Śląsk Cieszyński, którego mieszkańców boleśnie dotykają skutki decyzji nie tylko polskiego, ale i czeskiego rządu, Covid-19 szczególnie uprzykrza życie. Wszyscy pamiętamy choćby zamknięte granice, rozdzielone rodziny czy kłopoty pracowników transgranicznych…

Euroregion Śląsk Cieszyński chce zbadać skutki epidemii na pograniczu i przygotował badanie ankietowe. – Pandemia trwa i musimy z nią żyć i pracować. Nie wiemy, co przyniesie przyszłość, ale próbujemy się do niej możliwie dobrze przygotować. Działamy! – mówi Bogdan Kasperek, dyrektor biura w Stowarzyszeniu Rozwoju i Współpracy Regionalnej “Olza” – Euroregion Śląsk Cieszyński.

Ankieta ma zbadać wpływ zamknięcia granicy polsko-czeskiej na różne aspekty życia społeczno-gospodarczego na skutek Covid-19. Przygotowana została w dwóch wersjach językowych – polskiej i czeskiej. Kierowana jest do osób, które ukończyły 18 lat.

Jak informuje Bogdan Kasperek, badanie przeprowadzone jest w ramach projektu „MODEL.COM – Model komunikacji w sytuacjach kryzysowych” w ramach Forum polsko-czeskiego na rzecz zbliżania społeczeństw, pogłębionej współpracy i dobrego sąsiedztwa 2020.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Fajna inicjatywa, dobrze byłoby aby przyłączyło się Starostwo Powiatowe Cieszyn.

Bogdan Kasperek
Bogdan Kasperek
1 miesiąc temu
Reply to  Hermenegilda

Powiat Cieszyński współtworzy nasze Stowarzyszenie, więc to także z Jego udziałem – nie da się inaczej 🙂🍀

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Super, nie każdy to wie z zasięgu B24.

Bogdan Kasperek
Bogdan Kasperek
1 miesiąc temu
Reply to  Hermenegilda

🙂