Wydarzenia Cieszyn

“Ballady i romanse” Mickiewicza lekturą przewodnią Narodowego Czytania

Narodowe Czytanie, realizowane pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej,  niezmiennie od lat jednoczy Polaków na całym świecie wokół klasyki polskiej literatury. W sobotę, 3 września odbędzie się kolejna, jedenasta odsłona akcji. Jako lekturę przewodnią wybrano “Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

Niezmiennie od lat, Biblioteka Miejska w Cieszynie również bierze udział w akcji. Przygotowany happening odbędzie się pod hasłem “Lirycznie i romantycznie w Cieszynie”. Będzie to wydarzenie plenerowe, na które składać się będą: występy teatralne, występ Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej, koncert poezji śpiewanej w wykonaniu zespołu Lunatyp, ale też warsztaty artystyczne dla dzieci, mały jarmark ludowych smaków oraz wspólne głośne czytanie ballad A. Mickiewicza. Wszystkie działania nawiązywać będą do wydanych przed dwustu laty “Ballad i romansów”.

Narodowe Czytanie w Cieszynie odbędzie się w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jeśli na Ukrainie też - prawidłowo
jeśli na Ukrainie też - prawidłowo
3 miesięcy temu

Te romanse to muszą być w Narodzie na przewodnictwie? W Cieszynie prawidłowy tytuł happeningu.

jeśli na Ukrainie też - prawidłowo
jeśli na Ukrainie też - prawidłowo
3 miesięcy temu

niedobrze, w Ukrainie