Wydarzenia Cieszyn

Będzie bojkot Trójwsi?

Fot. Dorota Krehut-Raszyk

Przyjęta przez Radę Gminy Istebna deklaracja w sprawie powstrzymania ideologii LGBT przez wspólnotę samorządową wywołała spore poruszenie. Samorząd znalazł się na językach osób z wielu środowisk w całej Polsce. Choć radni twierdzą, że mieli dobre intencje, ich decyzja może się odbić czkawką w całej Trójwsi. Rykoszetem może dostać branża turystyczna. Dlaczego?

W związku z podjętą uchwałą dotyczącą dyskryminacji osób LGBT moja noga w waszej gminie już nie postanie i zrobię wszystko, aby moi znajomi omijali waszą gminę szerokim łukiem” – czytamy w jednym z komentarzy, które od początku września zaczęły pojawiać się pod postami na facebookowej stronie gminy Istebna. „No niestety, po tym jak radni przegłosowali haniebną uchwałę „przeciwko ideologii LGBT” do Istebnej na razie nie przyjedziemy” – deklaruje kolejna osoba. Ostrzejszych reakcji nie brakuje.

Gabriela Lazarek, przedstawicielka partii Zieloni, która podczas wrześniowej sesji Rady Gminy w Istebnej zaprotestowała przeciwko działaniom radnych, przewidziała tę sytuację. Pytała radnych, czy zdają sobie sprawę z tego, jak przyjecie kontrowersyjnej uchwały może wpłynąć na rozwój turystyki w regionie i promocję gminy, a co za tym idzie, na sytuację materialną mieszkańców utrzymujących się z dochodów w tej branży. Czy te słowa będą prorocze? Dziś ciężko to stwierdzić, ale z pewnością można obserwować falę oburzenia, która zalewa Trójwieś po decyzji górali.

Na ręce przewodniczącego Rady Gminy Istebna, Stanisława Legierskiego, skierował swój oficjalny protest także Zbigniew Strucki z Warszawy, przewodnik beskidzki i nauczyciel historii. „Chociaż treść dokumentu wyraźnie świadczy o braku wiedzy na temat mniejszości seksualnych czy nowoczesnej edukacji seksualnej, a także o braku refleksji nad znaczeniem uchwały, nie mogę jako nauczyciel historii i przewodnik beskidzki zlekceważyć przyjętego przez Radę stanowiska. Za pozbawionym realnej treści określeniem „ideologia LGBT” kryją się prawdziwi ludzie i ich krzywda, kryje się znana z najczarniejszych kart dziejów metoda odczłowieczenia i szerzenia nienawiści do drugiego człowieka. Szkoda, że Rady Gminy Istebna postanowiła powtórzyć haniebny krok podpatrzony u kilku samorządów Polski, zamiast czerpać z własnej bogatej tradycji: tradycji wielonarodowego i różnorodnego wyznaniowo Śląska Cieszyńskiego, tradycji tolerancji i zrozumienia. Wasza Mała Ojczyzna wiele już wycierpiała przez bezmyślne podsycanie podziałów i nienawiści. Z Waszej winy te podziały i nienawiść znowu urosły” – czytamy w liście Zbigniewa Struckiego, który na koniec informuje, że od dnia przyjęcia uchwały rezygnuje z uprawiania turystyki i prowadzenia grup po obszarze gminy Istebna.

Zbigniew Strucki przyznaje, że wciąż ma nadzieję, że istebniańscy radni zrozumieją przedstawiony przez niego punkt widzenia i zmienią – jak twierdzi krzywdzące drugiego człowieka – zdanie. – Istebna i jej okolica to dla mnie przede wszystkim różnorodne pogranicze. Fascynujące, ile tam spotyka się granic dzisiejszych i dawnych, ile wiar, ile gwar i zwyczajów. Sądziłem, że za tym musi iść świadomość, że różnorodność jest piękna i cenna. Teraz niestety czuję – z żalem – że duża część tego czaru pryska. Wychodzi na to, że przynajmniej radni nie mają tej świadomości. Myślałem, że z takiej różnorodności będą czerpać wiedzę i wrażliwość na krzywdę drugiego człowieka. A tu zawód. Mam nadzieję, że ta uchwała nie świadczy o mieszkańcach tej pięknej gminy, a tylko o tych konkretnych radnych – mówi Zbigniew Strucki. Ze strony innych przewodników otrzymał słowa poparcia.

– My Polacy powinniśmy rozumieć wartość wolności na każdym kroku. Przecież nieszczęścia XX wieku odbierały nam nie tylko wolność polityczną, ale też tę do mówienia własnym językiem, decydowania o swoim losie, bycia z tym, z kim się chce razem szukać szczęścia. Twórcy tej uchwały wyraźnie nie rozumieją świata wokół nich i nie wiedzą, że teraz to oni chcą komuś odbierać wolność. Komuś, kto jest blisko nich. Oni chyba o tym nie wiedzą, myślą, że LGBT to egzotyka przybywająca z daleka… – stwierdza Zbigniew Strucki.

90
Skomentuj

avatar
22 Komentarzy
68 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
90 Komentarzy
maurycyMiejscowy GayKonstantymaurycyMiejscowy Gay Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Konstanty
Gość
Konstanty

Przeprowadzam się do Istebnej…! Zaczynam uprawiać tam turystykę i będę oprowadzał grupy po obszarze tej wspaniałej gminy…. Brawo Istebna!

Georg
Gość
Georg

Nie będą przyjeżdżać pedały i lesbijki to będą przyjeżdżać normalne rodziny z dziećmi – ciekawe na których Istebna bardziej zyska.

BRAWO ISTEBNA
Gość
BRAWO ISTEBNA

BRAWO ISTEBNA!!! Dzięki takim odważnym decyzjom jest szansa utrzymania NORMALNOŚCI W NASZYM KOCHANYM KRAJU 🙂

Ahoj
Gość
Ahoj

BRAWO Istebna! Ja was na pewno odwiedzę, własnie za taka deklarację, nie dajcie się zastraszyć i podpuszczaniem przez innych o braku tolerancji.

maurycy
Gość
maurycy

Dokładnie! Nie dajcie się ludziom z TOTALITARNYMI skłonnościami. Potrafią tylko zastraszać. Za jakiś czas im się znudzi.

Góral
Gość
Góral

Pedały do Warszawy od nas z dala tam się e oczyszczalni niech myją my mamy czyste rzeki i tak niech pozostanie

Paweł
Gość
Paweł

Jestem za przekształceniem trójwsi w skansen na wzór Biskupina, gdzie przyjeżdżający Polacy będą mogli oglądać nieskażone cywilizacją życie górali.

maurycy
Gość
maurycy

Dokładna realizacja wizji Rousseau, zatem po co coś wprowadzać, wystarczy pozostać przy dotychczasowym, osiągnięty cel, jak przedstawiłeś, jest taki sam.

Lolik561
Gość
Lolik561

Ehhh Przeciwnicy widać że nie rozumieją lub nie chcą zrozumieć TEGO ŻE my nie chcemy aby naszych dzieci uczono tej Chorej Ideologii. Na trójwsi nikt nikogo nigdy nie obrażał nie bił itd. Np W Trójwsi są też inne grupy Wyznaniowe np Ewangelicy i nikt ich nie bije nie Atakuje bo są innego wyznania niż katolicy i nie wyzywa tak samo przedstawiciele Ukrainy czy nawet Gruzji i też ich nikt nie obraża my tylko chcemy chronić nasze dzieci. Osoby Homoseksualne też są mile widziane o ile nie obchodzą się ze swoją orientacją Publicznie to wszystko jest ok. Na Trójwsi też mieszka… Czytaj więcej »

maurycy
Gość
maurycy

Celowo nazwali się w taki, a nie inny sposób, żeby był łatwiejszy przekaz propagandowy. Co do ideologii, należy nie stosować pierwszych liter, tylko określenie NEOMARKSIZM.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Lepiej brzmi: MAURYCYZM

maurycy
Gość
maurycy

A czym ma być MAURYCYZM?

maurycy
Gość
maurycy

Na jakiej podstawie, osoba spoza Rady wypowiadała się na sesji Rady Gminy, w artykule informacji brak. Pewne przedstawione w artykule działania, ewidentnie dowodzą totalitarnych skłonności pewnych środowisk, które pewien temat wykorzystują tylko politycznie. Moim zdaniem artykuł nieobiektywny.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Osoba spoza Rady Gminy może zabrać głos na sesji po zezwoleniu Przewodniczącego. Najwidoczniej takie zezwolenie dostała. O obiektywności artykułów można mówić i w innych miejscach a w tym przypadku raczej chodzi o przedstawienie wypowiedzi z jednej strony czyli artykuł niekompletny. Teza zawarta w pytaniu też jest wątpliwa. Może obie strony wykorzystują temat politycznie?

maurycy
Gość
maurycy

Praktycznie masz rację, tak się to odbywa, a jak powinno być zgodnie z prawem? Zostało określone kto ma prawo wypowiadać się na radzie;) Może wymienisz?

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Wynika to z Art.11 b ustawy, że na sesje mają prawo wstępu obywatele. A także ze Statutu Gminy. W każdym Statucie jest prawo do obecności na sesji mieszkańców, innych gości i udzielanie im głosu za zgodą Przewodniczącego. Na pewno nie ma w Statutach (jeszcze), że nie mają prawa zabierać głos obywatele o innych przekonaniach.

maurycy
Gość
maurycy

Prawo wstępu to nie to samo co zabieranie głosu. Mylisz pojęcia.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Powiedziałem i o ustawie i o statutach gmin, które doprecyzowują ogólność w ustawie. Nie mylę pojęć.

maurycy
Gość
maurycy

Jeszcze bardziej się wkopujesz;) Proponuję powtórzyć hierarchię aktów prawnych;) Statut gminy, jakie zajmuje miejsce w odniesieniu do ustawy i czym tak naprawdę jest?;) Polecić jakiś dobry podręcznik??? Tam sobie doczytasz;)

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Bywa tak, że w porządku sesji jest punkt “Wolne wnioski” po to aby mogli zabrać głos ludzie przybyli na sesję spoza radnych. Mimo to Przewodniczący mógł nie dopuścić Gabrieli Lazarek do głosu, jeśli o to, maurycy, chodzi.

maurycy
Gość
maurycy

Dokładnie, dlaczego to zrobił? Zawsze mógł się powołać na prawo. Widać, że w Istebnej są bardziej TOLERANCYJNI, niż powinni. Gdyby sytuacja była inna, chciałby się wypowiedzieć ktoś spoza rady, tylko z innej strony barykady, myślisz, iż NEOMARKSISTOWSKI przewodniczący pozwoliłby? No właśnie… Dla przypomnienia / https://www.youtube.com/watch?v=bWPwLTXPaKw /- a na nagraniu jest to osoba, która wypowiedzieć się mogła. Hermenegilda Butler przeczytana, masz już wydanie po polsku;)

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

W politykę nie wchodzę i nie wiem co by zrobił Przewodniczący neomarksistowski jak twierdzisz. Prorokiem nie jestem. Raczej postąpiłby tak Przewodniczący spoza ustroju demokratycznego a może taki ustrój demokratyczny mamy. O prawie powiedziałem w innym miejscu.

maurycy
Gość
maurycy

Nie musisz wiedzieć, co by zrobił Przewodniczący neomarksistowski, ważne, żebyś wiedział, na czym polega NEOMARKSIZM;) A o prawie wypowiedziałem się w innym miejscu;)

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Nie interesuje mnie twoje rozumienie LGBT jako neomarksizm.

maurycy
Gość
maurycy

Butler przeczytana? To fakt, a nie moje rozumienie jak Ty to przedstawiasz:) Jak NEOMARKSIZM definiuje płeć?

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Domyślam się, że Przewodniczący udzielił głosu pani Gabrieli Lazarek dlatego, że w gminie Istebna nie było jeszcze podjętej uchwały. Po podjęciu uchwały już podobni nie dostaną głosu.

maurycy
Gość
maurycy

Zatem ja też wbiję na sesję w dowolnie gminie i będę domagał się głosu, jak myślisz, zostanie mi udzielony? Właśnie. Wedle KONSTYTUCJI, wszyscy obywatele powinni być równi, jak widać, rzekomi obrońcy rzekomo zagrożonej KONSTYTUCJI zdają się o tym nie pamiętać.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Pani Gabriela Lazarek, jak się domyślam, nie była w dowolnie wybranej gminie i przypadkowym obywatelem spoza gminy. Jak się domyślam znowu, została potraktowana jako specjalny gość. Bo tak należy, gościnność nakazuje. Nie przenoś tematu na obrońców konstytucji bo już oceniłeś jako rzekomi. Nie wejdę w ten temat.

maurycy
Gość
maurycy

Wymieniona Pani zamieszkuje w innym miejscu;) Dla informacji;) Tymczasem samorząd jest czym? Na sesji Rady Gminy obowiązywać winny przepisy prawa i wszystko, co się tam dzieje, powinno przewijać się w granicach prawa i na podstawie prawa;) Polska to Państwo Prawa. Zasady gościnności mogą sobie stosować np. w prywatnym domu;) Obywateli RP obowiązuje takie samo prawo jak innych. Pewna osoba próbuje się przedstawiać w roli obrońcy;)

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Bez komentarza

maurycy
Gość
maurycy

Jak wolisz.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Nie wolę, tylko widzę, że jest naginanie. Np. informowanie mnie o czymś co wcześniej zauważyłem. Odsyłanie abym się podszkolił w wybranym kierunku to jest podsuwanie słusznej literatury, strony internetowej itd. Na takiej płaszczyźnie komentarze mijają się z celem.

maurycy
Gość
maurycy

Jak uważasz.

Pedagog
Gość
Pedagog

Wybaczcie im gdyż nie wiedzą co czynią .miłuj bliźniego swego jak siebie samego,kto jest bez winy niechaj pierwszy rzuci kamień coś jeszcze dodać katolicy tak was ksiądz uczy czy ma inny podrecznik

Gosć jan
Gość
Gosć jan

Istebna nic nie straci jak tam na wczasy nie przyjadą pedały wręcz przeciwnie

maurycy
Gość
maurycy

Dlaczego czepiasz się akurat konkretnego wyznania? Jakiś przejaw dyskryminacji?

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Godna do skomentowania, wydawałoby się maurycy, wypowiedź wyżej od “Gość jan”. Tak chętnie poprawiasz innych w myśleniu w/g swojej rozległej wiedzy.

maurycy
Gość
maurycy

W Istebnej jest miejsce dla każdego, bez względu na płeć, wiek, wyznanie, kolor skóry czy orientację seksualną. Ja nie chodzę do darkroom’ów, a te jakoś potrafią funkcjonować. Myślę, że z Istebną będzie podobnie, a przyjeżdżać i tak będą, mają takie prawo i co więcej, są mile widziani. Natomiast uchwała powinna być zatytułowana jako przeciwstawiająca się NEOMARKSIZMOWI.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Na szczęście, maurycy, nie decydujesz kto chce przyjechać do Istebnej a kto nie. Że bliżej nieokreśleni neomarksiści nie są mile widziani. I nie masz wpływu na samopoczucie turystów.

maurycy
Gość
maurycy

Nawet nie chciałbym decydować. To indywidualna sprawa każdego. Mile widziany jest każdy. Człowiek nigdy nie jest tym złym, co nie można powiedzieć już o czynach i fałszywej NEOMARKSISTOWSKIEJ ideologii.

Miejscowy Gay
Gość
Miejscowy Gay

Jako mieszkaniec Trójwsi i to w dodatku HOMOSEKSUALNY chłopak, pragnę wszystkim przekazać, że w życiu byście się nie domyślili, że mogę być “inny”. Również nie popieram tych wszystkich marszów równości, znaczeń na środku ulicy itd. Ale jednocześnie proszę o to aby nigdy nie łączyć tych incydentów (sporadycznych), z osobami takimi jak ja – normalnymi chłopakami/facetami, męskimi, poukładanymi. Chcecie chronić swoje dzieci przed edukacją seksualną – okey, ale co to ma wspólnego z LGBT?.. Ja naprawdę nie mam zamiaru nikomu niszczyć życia, ani rodziny, nie planuję nikogo szykanować za to, że wierzy w Boga, czy za to, że kocha – bo… Czytaj więcej »

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Gdyby była tolerancja, po co byś się ukrywał z innymi w Trójwsi. Mało tego, że nie ma tolerancji a jest wręcz czynne nieakceptowanie inności. Nie można się dziwić, że inni demonstrują potrzebę akceptacji inności. Jeśli w sposób może nieadekwatny, to wynik bezsilności.

Miejscowy Gay
Gość
Miejscowy Gay

Pytanie do Redakcji: Gdzie się podziały dwa komentarze stąd?

maurycy
Gość
maurycy

Usunęli??? Zatem możemy dodać znowu, niech króluje miłość! Dziś już nie trzeba się ukrywać. // https://play.google.com/store/apps/details?id=com.grindrapp.android&hl=pl //

Miejscowy Gay
Gość
Miejscowy Gay

Nie chce mi się znów pisać jak się czuje po Twoim powyższym komentarzu.. napiszę tylko, że jeśli chcesz to śmiało- możesz mnie ‘ukarać’, pobić czy ośmieszyć z powodu tego, że jestem innej orientacji- co nie jest zależne ode mnie…
Powodzenia.

maurycy
Gość
maurycy

Każdy ma taką orientację, jaką chce. To sprawa prywatna każdego, która mnie nie interesuje. Jestem tolerancyjny. Nie ma podstaw, aby kogokolwiek za cokolwiek karać. Dlaczego w swym komentarzu Ty odnosisz się do przemocy?

Miejscowy Gay
Gość
Miejscowy Gay

A w jakim celu Ty sugerujesz ludziom, żeby sprawdzali kto jakiej jest orientacji – skoro podobno Cię to nie interesuje? W jakim celu chciałbyś wykorzystać tą wiedzę? “Każdy ma taką orientację, jaką chce.”, seriioo? haha
Ciekawe czy Ty miałeś wybór czy będą Cię pociągać kobiety czy faceci… jasne, że mógłbym się zmusić do oszukiwania samego siebie przez całe życie i znalezienie sobie żony, założenie szczęśliwej rodzinki ale nie chce skrzywdzić nikogo, A kiedyś prawda by wyszła, bo nie da się zmienić tego, że będą mnie pociągać faceci a nie kobiety.

maurycy
Gość
maurycy

Co za poglądy imputujesz mojej osobie? Na jakiej podstawie? Powinieneś się wstydzić zachowania polegającego na imputowaniu innym ludziom poglądów, którym są przeciwni. W określonej kwestii już się wyraziłem, to sprawa prywatna.

Miejscowy Gay
Gość
Miejscowy Gay

Może na podstawie Twoich denych komentarzy? Na podstawie tego co piszesz? Za nic się nie wstydzę, to Ty lepiej przeczytaj wszystkie swoje komentarze i się zastanów pięć razy czy faktycznie ‘imputowałem Twojej osobie’… Ogólnie to szkoda mi już czasu na dyskusję z Tobą. Miłego dnia i powodzenia w życiu :*

maurycy
Gość
maurycy

Zatem poczytaj sobie jeszcze raz, tym razem ze zrozumieniem. Prezentujesz błędne wnioski, co więcej, krzywdzące innych. Ze wzajemnością :*

Anty
Gość
Anty

Widzę że dla wielu postęp to walenie chłopa przez chłopa w dupe to ja mam w dupie taki postęp. W starożytnosci już był taki postęp i teraz się ich wyciąga acrcheologicznie :))))))

Heh
Gość
Heh

Racja

Lewica
Gość
Lewica

Chetnie dołacze do bojkotu, bo nie można nikogo dyskryminować.

Skrajna Lewica
Gość
Skrajna Lewica

Zatem nie możesz dyskryminować Istebnej;)

Lewica
Gość
Lewica

Smutne rzeczy dzieja się w Istebnej. Szczerze nie dziwi mnie uchwalenie tej ustawy w naszej gminie, gdyż nie tylko partia rzadzaca jak i kler nawołują do nienawiści. Ludzie obudzcie się. Chcecie takiej Polski jak w czasie wojny?

Pod skrotem LGBT kryje się konkretny człowiek. Nawet możesz nie mieć swiadomosci, ze np. pani w sklepie, czy twój mechanik nie jest hetero, ale jakie to ma wogole znaczenie? Żadne. Kazdy jest inny dzięki czemu wyjątkowy na swój sposób.

Skrajna Lewica
Gość
Skrajna Lewica

Jedni ponoć nawołują do nienawiści, INNI wyzyskują dla swoich politycznych celów, nawet wbrew woli osób, które w żaden sposób dyskryminowane się nie czują. Spójrz w statystyki, działania przynoszą odwrotny efekt do zakładanego i ktoś wciąż podkręca emocje. Z pewnością nie związki wyznaniowe, choć tym ktoś bezpodstawnie próbuje przypisać winę.

Miejscowy
Gość
Miejscowy

Wcześniej to turyści z biura podróży LGBT niby tłumnie odwiedzali gminę? Nic się nie zmieni pod względem ilości turystów tylko fanatycy próbują zastraszyć mieszkańców.

LGBTQIAP2
Gość
LGBTQIAP2

Raczej ujawniają swoje Totalitarne skłonności i to dzięki postawie Istebnej. Będę częściej bywał, dyskryminowany się nie czuję. Tolerowany jak najbardziej.

Hania
Gość
Hania

Brawo Istebna!!!
A ja właśnie Was odwiedzę!
Dobrze, że są gminy, gdzie rodzice nie będą się musieli bać deprawacji dzieci w szkołach. Szanuję osoby homoseksualne, mam dobry kontakt z nimi – ale to co robią w sypialni to ich sprawa i niech tak zostanie. Tego wymaga dobry smak i przyzwoitość. Nie seksualizujmy dzieci ! To nie sprawdziło się na Zachodzie!
Obecna edukacja przygotowująca dzieci do życia w rodzinie jest właściwa i nie trzeba na siłę i wbrew większości jej zmieniać. Mam dzieci i wiem co piszę 🙂

sędzia dred
Gość
sędzia dred

Wybieracie do władz, rad prymitywy, bez wykształcenia.
Dostajecie to, na co zasłużyliście.

katolik z innej dziedziny
Gość
katolik z innej dziedziny

Zgadza się,popieram tę wypowiedź,radni Trójwsi nie maja swojego zdania na ten temat tylko decyduje o tym kościół,za bardzo ‘boscy” są i to ich gubi.Kler uwielba “żerować” na takich ludziach.

LGBTQIAP2
Gość
LGBTQIAP2

Jak widać, jesteś tego przykładem, wśród kogo propaganda zbiera największe żniwo.

LGBTQIAP2
Gość
LGBTQIAP2

Nie można dyskryminować nikogo, każdy ma prawo wyrażać siebie. Proponuję udział w warsztatach równościowych i antydyskryminacyjnych.

Gut
Gość
Gut

Twardo trzymać Istebna👍

ustronianka
Gość
ustronianka

Dlaczego źle życzysz mieszkańcom Istebnej?

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Niechby pani redaktor doszła do wójta Istebnej i przytoczyła Jego wypowiedź co sądzi o groźbie turystycznego bojkotu Trójwsi. To wójt odpowiada za ewentualne skutki a nie przewodniczący Rady Gminy.

maurycy
Gość
maurycy

Wójt jest KOBIETĄ.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

A co to ma za znaczenie w jednoosobowej odpowiedzialności spoczywającej na wójcie niezależnie czy to mężczyzna czy kobieta, o której istocie mówię?

maurycy
Gość
maurycy

Prawda, jednak wg pewnych środowisk, wyrażasz się zaściankowością. A wiesz co znaczy pojęcie “kobieta” w ujęciu NEOMARKSIZMU? Zgadzasz się z nim?

P.
Gość
P.

No i niech się mądrzy radni zastanowią nad podobnymi uchwałami dotyczącymi wyznawców islamu i tych o czarnej skórze. Nie mówiąc już o żółtej. A może by w ogóle stworzyć profil człowieka popieranego przez Trójwieś ? Opisać sylwetkę,kolor oczu,włosów…Czy tego juz kiedyś nie było ?!

LGBTQIAP2
Gość
LGBTQIAP2

Nawołujesz do nienawiści?

za późno
Gość
za późno

ciemnogród tryumfuje… chwilowo. Obudzi się zakuty łeb jak pustą miskę zobaczy.

Łukasz
Gość
Łukasz

Dlaczego uważasz że to ciemnogród ? Wyjaśnij

Bolek
Gość
Bolek

Jaki jaśnie oświecony chyba od słońca.

LGBTQIAP2
Gość
LGBTQIAP2

Przejawiasz swoje totalitarne skłonności, polecam udział w warsztatach równościowych i antydyskryminacyjnych.

LGBTQIAP2
Gość
LGBTQIAP2

.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Tutaj wypowiada się głownie pan Strucki ale z drugiej strony jest równie dużo przeciwników LGBT. Polska jest podzielona, ludzie są nienawistni do LGBT niezależnie czy rozumieją czy nie rozumieją istotę. Za Istebną wchodzi w perspektywę bojkotu turystycznego Cieszyn i się nie boi?

maurycy
Gość
maurycy

Przeciwników NEOMARKSIZMU. Hermenegilda wyrażaj się.

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

LGBT to neomarsizm? Wyrażaj się sam.

maurycy
Gość
maurycy

Neomarksizm to ta owa tajemnicza ideologia, przedstawione literki, to tylko propagandowy szyld, szkoda, iż niektórzy się łapią. Skrót jest bardziej chwytliwy medialnie. Gdyby uchwała byłaby zatytułowana jako przeciw Neomarksizmowi, trudniej byłoby to przedstawić medialnie, trzeba byłoby tłumaczyć;) Jak są literki, przekaz jest prosty i fałszywy, nastawiony na konfliktowanie.

Zywczanin
Gość
Zywczanin

I niech jest bojkot,sami sobie wybrali,wolą słuchać głosu kleru a nie iść z postępem.

Ehh
Gość
Ehh

Głupku…

Zywczanin
Gość
Zywczanin

Tak? To jak można inaczej nazwać jesli nie nakazu czarnych,mądralo?

LGBTQIAP2
Gość
LGBTQIAP2

Rasista! Wstyd!

edward
Gość
edward

Racja tam rządzi kler

edzio
Gość
edzio

Tak samo jak w Cieszynie.

Bolek
Gość
Bolek

Postepowy szyita.

LGBTQIAP2
Gość
LGBTQIAP2

Jak widać, jesteś tego przykładem, wśród kogo propaganda zbiera największe żniwo.