Wydarzenia Cieszyn Żywiec

Będzie remont drogi wojewódzkiej nr 943 w Lalikach

Zapory uniemożliwiające wjazd ciężkich pojazdów ustawiono po zniszczeniu nawierzchni przez ciężkie pojazdy z budowy S1. Fot. ZDW Katowice

Dziesięć miesięcy potrwać mają prace przy remoncie mocno zniszczonego odcinka drogi wojewódzkiej nr 943 w Lalikach.

Chodzi o 700-metrowy odcinek od Lalik w stronę Koniakowa Ochodzity. Jak informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach inwestycja, na którą już podpisano umowę z wykonawcą, będzie kosztować 3,3 miliona złotych.

Droga będzie miała ujednoliconą szerokość, a cała jej konstrukcja ulegnie przebudowie. Dotyczy to także skrzyżowania z drogą gminną. Powstaną pobocza, system odwodnienia drogi. Przebudowane zostają zjazdy i infrastruktura techniczna. Droga na tym odcinku jest w bardzo złym stanie. Stara konstrukcja drogi została niemal doszczętnie zniszczona przez ciężarówki wywożące urobek z tuneli drążonych w ciągu powstającej drogi ekspresowej S1. W lutym tego roku wprowadzono zakaz ruchu pojazdów o masie powyżej 15 ton, a w marcu powyżej 3,5 ton. Ponieważ zakazy nie były przestrzegane ustawiono zapory uniemożliwiające wjazd ciężarówek – przypomina katowicki ZDW.

KBszpital
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kleczanin
kleczanin
14 dni temu

nie widzę najważniejszej informacji od kiedy?

Leszek
Leszek
17 dni temu

Panie Redaktorze Szczotka, zwracam uwagę na sposób odmiany słowa “Ochodzita”. Piszemy “Ochodzitej”, a nie “Ochodzity” jak w Pana tekście. Pozdrawiam. Mieszkaniec Koniakowa.

Heniek
Heniek
18 dni temu

zdjęcie mocno nieaktualne,

Konstantynopolitańczykówna
Konstantynopolitańczykówna
18 dni temu

Cała kwota remontu będzie pokryta z budżetu ZDW? Nie idzie ZDW świetlanym przykładem starostw, że wołają o pokrycie połowy kosztów remontów dróg powiatowych od gmin?

Wkur... ny
Wkur... ny
16 dni temu

Byłeś, widziałeś? To po … uj sie udzielasz???

Konstantynopolitańczykówna
Konstantynopolitańczykówna
16 dni temu
Reply to  Wkur... ny

Umiesz czytać komentarz, widzisz znaki zapytania?, wiesz co to szerszy kontekst?
Za stopień Twojego pobudzenia, słownictwa nie odpowiadam.