Wydarzenia Bielsko-Biała

Będzie się działo w Bielskim Centrum Kultury! (WIDEO)

Yami – to tylko jedna z całej plejady gwiazd, jakie pojawią się w Bielskim Centrum Kultury. Fot. BCK, „Siesta w drodze”

Program nowego sezonu Bielskiego Centrum Kultury jest naszpikowany atrakcyjnymi wydarzeniami muzycznymi, teatralnymi i estradowymi. I to pomimo trudnego okresu epidemiologicznego, gdy prowadzenie działalności kulturalnej nastręcza mnóstwo trudności.

– Nie poddaliśmy się i wracamy do was! – zwraca się do mieszkańców Jerzy Pieszka, dyrektor Bielskiego Centrum Kultury. Zaznacza, że nawet w najtrudniejszym okresie wakacyjnym placówka zachowała ciągłość działalności, organizując koncerty plenerowe na bielskim rynku, które trafiły w gusta bielskiej publiki, a także turystów. Przygotowując się do nowego sezonu, trzeba się jednak było liczyć z wieloma utrudnieniami. Przede wszystkim, publiczność może korzystać tylko z połowy dostępnych miejsc, więc w sali pomieści się tylko około trzystu widzów. To duży ból, bowiem wiele wydarzeń notowało komplet widzów. Organizatorzy mogli jednak liczyć na zrozumienie artystów, którzy – również tęskniąc za publicznością – zmniejszyli swoje wymagania finansowe.

– To był trudny okres dla nas wszystkich, ale szczególnie dla kultury i działalności BCK. Dziękujemy, że widzowie byli z nami dzięki akcji „trzymaj bilet”. Wznawiamy działalność pamiętając o zasadach bezpieczeństwa. Stworzyliśmy takie warunki, aby organizowane przez nas wydarzenia mogły odbywać się z zachowaniem wszystkich zaleceń epidemiologicznych. Został stworzony nowy regulamin widza, wyznaczyliśmy specjalne korytarze dla publiczności, widownia została przystosowana tak, aby co drugie miejsce było wolne. Dokładamy wszelkich starań, aby w tej nowej rzeczywistości nasza placówka mogła działać i służyć mieszkańcom. Sytuacja epidemiczna cały czas się zmienia, terminy wydarzeń ciągle mogą ulegać zmianie – niestety, nie mamy na to wpływu, jednak przepraszamy za ewentualne niedogodności. Mogę jednak obiecać, że robimy wszystko, aby nasi goście byli bezpieczni i jak zawsze w Bielskim Centrum Kultury przeżyli wyjątkowe chwile – deklaruje Jerzy Pieszka.

Przygotowany do końca roku repertuar już rozbudza wyobraźnię. Wczoraj na scenie Domu Muzyki odbył się koncert światowego projektu „10 tenorów” z programem złożonym z największych światowych przebojów, arii operowych i operetkowych oraz fragmentów musicali.

Fantasytczny koncert 10 tenorów w Domu Muzki BCK. Muzycy podziękowali bielskiej publiczności "za to że jesteście z nami…

Opublikowany przez BCK – Bielskie Centrum Kultury Dom Muzyki Piątek, 25 września 2020

Wprawdzie znakomity Festiwal Kompozytorów Polskich został przeniesiony na przyszły rok, to 1 października o 18.00 odbędzie się koncert galowy z okazji 10. rocznicy śmierci Henryka Mikołaja Góreckiego, na który można otrzymać bezpłatne zaproszenia. Wystąpi Bielska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Jana Stańczyka, a za fortepianem zasiądzie Anna Górecka. Usłyszymy nie tylko „Quasi una fantasia” Góreckiego, ale I Koncert fortepianowy Chopina oraz „Chaconne” z Polskiego Requiem Pendereckiego.

Trzy dni później o 11.00 powróci ukochane wydarzenie najmłodszych widzów – „Poranek muzyczny dla dzieci”.

14 października o 18.00 w Domu Muzyki ponownie będzie można usłyszeć „Muzyczną balladę Europy”. W „Koncercie dla wszystkich” wystąpi Orkiestra im. Telemanna.

Choć festiwal „Jesienny crossover” został odwołany, to 17 października o 18.00 dla jego widzów będzie swoista nagroda pocieszenia. To niezwykłe wydarzenie promujące najnowszą płytę tria The ThreeX. Gośćmi specjalnymi zespołu będą Joanna Kołaczkowska z kabaretu Hrabi, puzonista Zoltan Kiss ze słynnego austriackiego septetu dętego Mnozil Brass oraz Czesław Jakubiec – śpiewak operowy, który od lat z powodzeniem łączy dwa światy – muzyczny i komediowy.

18 października o 18.00 do BCK-u wraca „Siesta w drodze” Marcina Kydryńskiego. Tym razem na scenie usłyszymy Yami’ego. – As basu, mistrz gitary, rozchwytywany kompozytor – ale przede wszystkim wokalista o czułym głosie – tak go zapowiada autor „Siesty”.

Dzień później o 18.00 na deskach bielskiego domu kultury miłośników komedii czeka brawurowy spektakl „Wiesz, że wiem”.

18 listopada o 19.00 z bielską publicznością ponownie spotka się Anna Maria Jopek. Jej „Przestworza” to muzyka premierowa, stworzona specjalnie na to spotkanie. Usłyszymy w niej frazy i tematy tradycyjne, a także zupełnie nowe kompozycje. Będzie akustycznie, szeroko i przestrzennie.

Już 19 listopada rozpocznie się 18. Jazzowa Jesień, o której już pisaliśmy TUTAJ, a do której będziemy jeszcze szeroko wracać.

W Bielskim Centrum Kultury do końca roku odbędzie się jeszcze mnóstwo głośnych wydarzeń kulturalnych, także organizowanych przez podmioty zewnętrze. Przyjadą takie gwiazdy, jak Glenn Miller Orchestra, Piotr Cugowski, Ania Wyszkoni, Maciej Maleńczuk, Roksana Węgiel i Skaldowie. Nie zabraknie też innych koncertów, a także występów kabaretowych i spektakli teatralnych w gwiazdorskiej obsadzie.

KB_ceny
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments