Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Żywiec

Browar Zamkowy do zamknięcia? Władze Cieszyna mają kilka pytań…

Fot. z archiwum Browaru Zamkowego

Nad Olzą dalej panuje spore zaskoczenie, po informacji o przymiarkach Grupy Żywiec (CZYTAJ TUTAJ), która chce pozbyć się Browaru Zamkowego w Cieszynie.  Władze Cieszyna, po wydaniu oświadczenia w tej sprawie, zadały jeszcze kilka pytań zarządowi Grupy Żywiec S.A. Oto treść tego pisma…

Szanowni Państwo,

Z niepokojem przyjęliśmy informację o planach zamknięcia Browaru Zamkowego w Cieszynie. Miejsce to stanowi dziedzictwo nie tylko Miasta Cieszyn, Śląska Cieszyńskiego, ale także polskiej tradycji piwowarskiej. Browar Zamkowy jest ważnym miejscem na mapie Cieszyna i Śląska Cieszyńskiego. Stanowi także jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych i część zabytkowego Wzgórza Zamkowego. Jest miejsce wydarzeń kulturalnych, z których korzystają mieszkańcy i turyści. Wpisuje się w Państwa strategię promocji warzenia piwa z tradycją. Biorąc pod uwagę te fakty, czy Zarząd bierze pod uwagę ponowną analizę i wycofanie się z podjętej decyzji?

Jeśli decyzja o sprzedaży jest ostateczna, czy jako Miasto Cieszyn możemy się włączyć w poszukiwanie inwestora? W takiej sytuacji mamy kilka pytań:
1. Na jaką kwotę Grupa Żywiec S.A. wyceniła Browar Zamkowy w Cieszynie?
2. Czy Zarząd rozważa możliwość sprzedania Browaru Zamkowego innemu koncernowi piwowarskiemu?
3. Czy Zarząd podjął rozmowy z potencjalnymi inwestorami? Jeśli tak, to kiedy i z kim?

Jestem zdeterminowana podjąć działania mające na celu uchronienie browaru przed zamknięciem. Pragnę zauważyć, że działa nieprzerwalnie od 1846 r. Chcąc aktywnie włączyć się w poszukiwania inwestora, niezbędne są dane stanowiące podstawę do poważnych rozmów z potencjalnymi inwestorami.

Z poważaniem,
Gabriela Staszkiewicz

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Olek
Olek
1 miesiąc temu

Najlepsze piwo to Brackie nie jakaś lipa z Żywca.

Jan z B-B
Jan z B-B
1 miesiąc temu

Piwo żywiec to było kiedyś teraz to siuśki prawdziwy piwosz tego nie pije tylko na melinach.

Kismet
Kismet
1 miesiąc temu

Żywiec szastał kasą na promocję sodomitów i gomorytów, a teraz cienko przędzie.

Polak
Polak
1 miesiąc temu

Pani burMISTRZYNI proszę się nie kompromitować i Cieszyna kolejny raz. Przecież wg pani “kapitał nie ma narodowości” nieprawdaż? To co się stało? Nasi PSEUDO “przyjaciele” z unii niszczą kolejny Polski zakład pracy?

Luk
Luk
1 miesiąc temu
Reply to  Polak

chyba pseudo przyjaciele z Żywca !!

Antypodbeskidzie
Antypodbeskidzie
1 miesiąc temu

Przede wszystkim – miejsce to stanowi dziedzictwo śląskiej tradycji piwowarskiej. Po drugie – dajmy sobie już spokój z tym Żywcem bo nic dobrego to nie przyniesie. Najwyższa pora się usamodzielnić.

Podbeskidzie bez hanysów
Podbeskidzie bez hanysów
1 miesiąc temu

Podpisałeś się ktosiu bez sensu. Śląsk Cieszyński to nie hanysolandia dziecinko.

Antypodbeskidzie
Antypodbeskidzie
1 miesiąc temu

Aleś wypalił haha… Dziecko – zauważ że Księstwo Cieszyńskie to zawsze był, jest i będzie Śląsk na wieki wieków nieuku! A to twoje żałosne podbeskidzie niech się przytuli do małopolan skoro kochasz góralije po prawej stronie Białki. Jeszcze coś?

.
.
1 miesiąc temu

To jeszcze powiedz za co i kto ma to zrobić. Wartość tego browaru nie polega na jakości piwa bo ta w porównaniu do kraftu czy takich browarów regionalnych jak Kormoran jest taka sobie. Z przyjemnością można wypić niektóre ich piwa ale szału nie ma. Wydajność i możliwości słabe bo to technologiczny skansen (co oczywiście stanowi pewną wartość samo w sobie). Trudno mi sobie wyobrazić inwestora innego niż koncern, który mógłby to kupić dla podbudowania PR.