Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Kolejni zakażeni

Fot. Pixabay.com

Z najnowszych danych opublikowanych przez bielski Sanepid wynika, że na terenie powiatu bielskiego oraz w Bielsku-Białej w ciągu minionej doby wykryto 6 kolejnych przypadków zachorowania na COVID-19.

Najwięcej – bo aż 4 – ujawniono w Bielsku-Białej. Pozostałe dotyczą gminy Porąbka oraz gminy Bestwina. Oznacza to, że od początku epidemii na terenie działania bielskiego Sanepidu odnotowano łącznie 937 przypadków zakażenia wirusem SARS CoV2.

W ciągu ostatniej doby do zdrowia powróciła jedna z zakażonych osób (mieszkaniec Bielska-Białej) co łącznie daje 731 ozdrowieńców w całym regionie. W ciągu ostatnich 24 godzin nikt z zakażonych nie zmarł. Łączna liczba zgonów wynosi więc nadal 38 osób zmarłych.

KB_eko_m
Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz
Grzegorz
1 miesiąc temu

Myślę sobie, że wirus jest i wielu z nas go ma, natomiast jak z innymi chorobami, trzeba to przejść
Hiszpanka brała 10% ludzkości, covoid 0,2 to przestańcie świrować

Grażyna
Grażyna
1 miesiąc temu

Wczoraj w mojej gminie Wilkowice 9 nowych zakażeń i kilkadziesiąt decyzji o kwarantannie. Gdzie można się dowiedzieć co to za ognisko i jak go unikać? Brak takiej informacji po pierwsze powoduje panikę, po drugie uniemożliwia mieszkańcom racjonalne zabezpieczanie się, po trzecie obciąża zarówno władze lokalne jak przede wszystkim media!

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Grażyna

Za mieszkańców w gminie, ich bezpieczeństwo odpowiada wójt gminy – zapewnienie bezpieczeństwa to zadanie własne gminy. Ale jest spychologia w kierunku Sanepid, powoływanie się na RODO. Ciężka sprawa, w gminach nie informują o takich sprawach argumentując właśnie paniką, szykanowaniem wskazanych miejsc gdyby podali. Media w jaki sposób obciąża? – podają ogólnie.

Grażyna
Grażyna
1 miesiąc temu
Reply to  Hermenegilda

Czy ja chcę nazwiska? Wystarczy ogólnie: ten sklep, ta szkoła, ten DPS. Z resztą niedawne ognisko w Sadybie było opisywane właśnie tutaj przez B24.

Artur Jarczok
1 miesiąc temu
Reply to  Grażyna

W raportach niektóre liczby podawane są z opóźnieniem. Poniżej informacja, dlaczego taki wzrost w gminie Wilkowice.

https://beskidzka24.pl/dziewiec-nowych-zakazen-w-dps-ie-sadyba-jedna-osoba-zmarla/

Grażyna
Grażyna
1 miesiąc temu
Reply to  Artur Jarczok

OK, dzięki, jakoś mi umknęło. Mam stulatkę w domu to i na zimne dmucham. Pozdrawiam.

Artur Jarczok
1 miesiąc temu
Reply to  Grażyna

Nie ma za co 😉 pozdrawiam

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Grażyna

I ja nie mówię o nazwiskach, taka informacja powinna być podawana przez gminę, niekoniecznie przez B24. I tak podaje ponadwymiarowo codziennie raporty.