Kultura i rozrywka Sucha Beskidzka

Beskidzki Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej zagra tym razem w Stryszawie

Fot. GOK Stryszawa

Po miesięcznej przerwie powraca kolejny koncert w ramach 13. Beskidzkiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.

Tym razem w niedzielę (12 czerwca) organizatorzy zaproszą do kościoła św. Anny w Stryszawie Górnej. Tu wyjątkowy koncert rozpocznie się o 16.30, a wystąpią w nim Justyna Kusztal (obój), Marcin Wolak (bas) i Weronika Karolczuk (organy). Artyści zaprezentują znane i mniej znane utwory wybitnych kompozytorów muzyki klasycznej. Wstęp na koncert będzie bezpłatny.

Będzie to już drugi z czterech festiwalowych koncertów. Do tej pory odbył się koncert w kościele w Krzeszowie (8 maja). Oprócz najbliższego niedzielnego planowane są jeszcze dwa: 10 lipca w kościele św. Józefa Robotnika w Zawoi Przysłop o 17.00 i 7 sierpnia o 17.00 w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Lachowicach.

Patronat honorowy nad festiwalem sprawuje profesor Wojciech Widłak, rektor Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, a kierownikiem artystycznym festiwalu jest znany organista Wacław Golonka z Akademii Muzycznej w Krakowie. Organizatorami festiwalu są: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie i wójt gminy Stryszawa Rafał Lasek, a współorganizatorami: parafie w Krzeszowie, Lachowicach, Stryszawie i Zawoi Zakamieniu oraz Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi. Z kolei partnerem jest Szkoła Muzyczna I stopnia w Suchej Beskidzkiej.

Fot. GOK Stryszawa

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments