Cieszyn Kultura i rozrywka

Bieg Kelnerów znów w Wiśle. Na zwycięzcę czeka 2000 zł nagrody

Fot. z arch. UM w Wiśle

Ponad 70 lat temu, w 1938 roku w Wiśle, odbyły się I Zawody Zręcznościowe Pracowników Gastronomicznych. Do perły Beskidów zjechało wówczas około 100 kelnerów z całego kraju. Wybuch wojny uniemożliwił kontynuację tej imprezy, aż do 2009 roku, kiedy Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Wisły Imko Wisełka zorganizowało kolejne edycje Biegu Kelnerów.

Po kilku latach przerwy Urząd Miejski w Wiśle oraz Wiślańskie Centrum Kultury planują reaktywować tę historyczną i kultową imprezę z udziałem kelnerów.

– Dlatego zapraszamy bardzo serdecznie do udziału wszystkich, którzy chcieliby zmierzyć się z innymi specami kelnerskiego fachu. Ważna będzie zwinność, jak również precyzja. Każdy kelner na dystansie 1 km poniesie na tacy butelkę oraz dwie szklanki wypełnione wodą. Sędziowie będą oceniali, ile wody ubyło ze szklanek. Za każdy brakujący 1 mm wody do czasu osiągniętego na mecie naliczane będą karne sekundy – mówi Tadeusz Papierzyński, kierownik Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Wiśle.

Na najlepszego kelnera czeka nagroda główna w wysokości 2000 zł, a dla dwóch kolejnych nagrody finansowe oraz rzeczowe. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowe upominki, a restauracja lub hotel, który będzie reprezentowany przez najlepszego kelnera, dostanie również pamiątkowy dyplom.

Zgłoszenia przyjmowane są do 22 czerwca. Liczba miejsc ograniczona!

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments