Na sygnale Sucha Beskidzka

Pędzili ponad setkę i stracili prawa jazdy

Fot. KPP Sucha Beskidzka

Dwóch kierowców pożegnało się na trzy miesiące ze swoimi prawami jazdy, po tym jak mknęli przez Kuków mając ponad setkę na liczniku.

Oba zdarzenia miały miejsce wczoraj (9 czerwca) po 9.00 i w ciągu niecałej pół godziny.

Policjanci ruchu drogowego prowadzili w Kukowie pomiar prędkości. Najpierw do kontroli zatrzymali 19-letniego kierowcę mercedesa, którzy jechał z prędkością 108 km/h. W niespełna 30 minut później policjanci zatrzymali do kontroli 31-letniego kierowcę peugeota, który również przekroczył dozwolona prędkość mając w terenie zabudowanym 102 km/h – informuje aspirant sztabowy Wojciech Copija, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Suchej Beskidzkiej.

Za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym policjanci zatrzymali obu kierowcom uprawnienia do kierowania pojazdami na trzy miesięcy, a także ukarali ich mandatami i 10 punktami karnymi.

Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Przypominamy, że zanim usiądziemy ponownie za kierownicę po okresie 3 lub 6 miesięcy należy wcześniej złożyć stosowny wniosek wraz z opłatą w wysokości 50 groszy do organu wydającego, gdyż prawo jazdy nie jest zwracane automatycznie – przypomina Wojciech Copija.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Województwo Beskidzkie
Województwo Beskidzkie
1 rok temu

50 groszy dobre ?