Kultura i rozrywka Sucha Beskidzka

Beskidzki Festiwal po koncercie w Stryszawie | ZDJĘCIA

Fot. GOK Stryszawa

W murach kościoła św. Anny w Stryszawie Górnej można było posłuchać kolejnego koncertu w ramach XIII Beskidzkiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.

Był to już drugi koncert w ramach tego festiwalu, który odbywa się pod patronatem honorowym prof. dr hab. Wojciecha Widłaka, rektora Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie. Tym razem słuchacze mogli podziwiać Justynę Kusztal (obój), Marcina Wolaka (bas) i Weronikę Karolczuk (organy). Młode artystki, będące studentkami Akademii Muzycznej w Krakowie, wystąpiły wspólnie z doświadczonym, znanym w Polsce i za granicą artystą, profesorem AMKP w Krakowie.

Zgromadzona publiczność mogła usłyszeć utwory kompozytorów okresu baroku, romantyzmu czy reprezentanta polskiego neoromantyzmu Władysława Żeleńskiego w preludium na temat „Święty Boże, święty mocny” na organy, jak również muzykę współczesnego francuskiego kompozytora, organisty i improwizatora Jeana Langlaisa. Kunszt wykonawczy artystów szczególnie można było podziwiać w ostatnim utworze kantacie BWV 82 Jana Sebastiana Bacha na organy, obój i bas. Pięknie brzmiący bas zachwycił słuchaczy, którzy nagrodzili artystów gromkimi brawami. Każdy koncert festiwalu jest inny, prezentowany na bardzo wysokim poziomie co czyni, że każdy z koncertów jest wyjątkowym wydarzeniem artystycznym, na którym warto być. Publiczność, która przybyła na koncert to prawdziwi melomani i mimo wielu innych ofert spędzenia wolnego czasu wybrała właśnie kontakt z muzyką klasyczną na „żywo” – podkreślają pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Stryszawie.

Kolejny koncert planowany jest 10 lipca o 17.00 w kościele w Zawoi Przysłop.

Organizatorami festiwalu są: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie i wójt gminy Stryszawa Rafał Lasek, a współorganizatorami: parafie w Krzeszowie, Lachowicach, Stryszawie i Zawoi Zakamieniu oraz Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi. Z kolei partnerem jest Szkoła Muzyczna I stopnia w Suchej Beskidzkiej.

Fot. GOK Stryszawa

Fot. GOK Stryszawa

Fot. GOK Stryszawa

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments