Wydarzenia Cieszyn

Macierz Ziemi Cieszyńskiej ma nowy zarząd

Wybrano nowego Prezesa Zarządu Głównego Macierzy Ziemi Cieszyńskiej oraz zarząd tego stowarzyszenia.

Po 12 latach pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Głównego Macierzy Ziemi Cieszyńskiej, wraz z końcem kadencji, zrezygnowała z tej roli Marta Kawulok. Dokonano wyboru nowego zarządu. Prezesem został dr Cezary Tomiczek.

Ta najstarsza organizacja społeczna na Śląsku, działająca od 1885roku ma też nowy zarząd, który wybrano podczas Zjazdów Delegatów na walnym zebraniu Macierzy Ziemi Cieszyńskiej (11 czerwca).

Dr Cezary Tomiczek od wielu lat jest członkiem Koła nr 2 Macierzy Ziemi Cieszyńskiej „Mały Jaworowy”. W ostatniej kadencji (od 2018 roku) był członkiem Zarządu Głównego Macierzy Ziemi Cieszyńskiej, gdzie zajmował się się działalnością promocyjną i wydawniczą stowarzyszenia. Od niedawna pełni również funkcję przewodniczącego Funduszu Stypendialnego Macierzy Ziemi Cieszyńskiej. Urodził się w Cieszynie i nieprzerwanie mieszka tu ze swoją rodziną. Swoją karierę zawodową, rozpoczął w szkole jako nauczyciel informatyki w cieszyńskim Technikum Budowlanym. Dziś jest cenionym wykładowcą akademickim, autorem naukowych publikacji i artykułów. Na swojej drodze zawodowej kierował zespołem jako dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Skoczowie, był prezesem Zarządu Centrum Reumatologii w Ustroniu Sp. z o.o., a obecnie pełni rolę Prezes Zarządu Centrum Zdrowia w Mikołowie.  Aktywnie włącza się w życie społeczne i samorządowe Cieszyna. Od lat angażuje się w organizacje imprez i wydarzeń, działa szczególnie w ramach Macierzy Ziemi Cieszyńskiej. Chętnie uczestniczy też w działalności edukacyjnej w ramach grupy teatralnej PeDeBe – działającej w Cieszynie. Szczególne znaczenie w pracy pro publico bono ma także jego wolontariat w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau.

– Czuję ogromną odpowiedzialność, bo Macierz Ziemi Cieszyńskiej to dziedzictwo wielu pokoleń, organizacja patriotyczna, lokalna, to ogromny skarb Śląska Cieszyńskiego. Mamy wiele pomysłów i wierzę, że nasze stowarzyszenie lata świetności ma ciągle jeszcze przed sobą. Gratuluję nowo wybranym członkom zarządu i wszystkim którzy aktywnie działają na rzecz Macierzy. To wielka sprawa – powiedział dr Cezary Tomiczek.

Obecny skład Zarządu Głównego Macierzy Ziemi Cieszyńskiej przedstawia się następująco:

Bronisław Brudny Wiceprezes ds. Łączności z Kołami Terenowymi
Krzysztof Herok Wiceprezes ds. Wydawniczych
Władysława Magiera Wiceprezes ds. Edukacji Regionalnej, Szkolnictwa i Młodzieży
Leszek Pindur Wiceprezes ds. Administracyjno-Gospodarczych
dr Irena Skrzyżala Skarbnik ZG MZC.

Dotychczasowa Prezes Zarządu Głównego Marta Kawulok została Honorową Prezes Zarządu Macierzy Ziemi Cieszyńskiej i członkiem zarządu.

W skład Zarządu Głównego weszli także: Józef Król, Urszula Skowron, Jolanta Skóra, Bronisław Świeży, Henryk Franek, Grażyna Pawlita i Zbigniew Podyma.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
nie wiadomo
nie wiadomo
5 miesięcy temu

Który to nowy prezes na zdjęciu?

Cieszyniok
Cieszyniok
5 miesięcy temu
Reply to  nie wiadomo

Ten na środku, między niewiastami.

trochę wiadomo
trochę wiadomo
5 miesięcy temu
Reply to  Cieszyniok

Dzięki, nie wiem czy może służyć za podpis pod zdjęciem