Wydarzenia Cieszyn

Bezpośredni pociąg Wisła – Kraków – Wisła? Są starania o reaktywację takich kursów

Fot. Michał Cichy

Wniosek w takiej sprawie został skierowany do Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach.

Autorem pisma jest Przemysław Brych, czyli słynny Konduktor Przemek, znawca kolejnictwa i transportu zbiorowego. Jego propozycja wprowadzenia bezpośredniego pociągu Wisła – Kraków – Wisła wynika z wniosków podróżnych, zebranych podczas działań Konduktora Przemka w Mediach społecznościowych. To zresztą nie jedyna propozycja zmian, zawarta w tym piśmie.

Brych sugeruje też rozważenie podczas konstrukcji rozkładu jazdy pociągów w edycji 2024/2025: wprowadzenie kursów Cieszyn – Katowice przez Zebrzydowice; wprowadzenie w godzinach szczytu relacji Zebrzydowice – Skoczów – Zebrzydowice; wprowadzenie dodatkowego pociągu z Wisły do Katowic w godzinach 5.30 – 8.00 rano.

Pociąg Kraków – Wisła – Kraków kursował kiedyś w weekendy. Startując rano, jadąc przez Oświęcim, Czechowice – Dziedzice i Skoczów dowoził turystów ze stolicy Małopolski do Wisły, by pod wieczór wracać. Według koncepcji Brycha wyjeżdżałby o 8,20 z Krakowa Głównego,  do stacji Wisła Uzdrowisko docierając o godz. 10.20. W powrotną drogę jechałby o 18.20.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sebix
Sebix
23 dni temu

Jeśli choć jeden z tych pomysłów uda się zrealizować to będzie święto, ale wszystkie ciekawe.

Tom.Info
Tom.Info
24 dni temu

A linia kolejowa nr 190 ma,zostac wybudowana praktycznie od nowa.Bielsko-Biala – Skoczow.

ZG
ZG
24 dni temu

A dokładniej przez Spytkowice czy Trzebinię?

Tadeusz
Tadeusz
24 dni temu
Reply to  ZG

Trzeba spytać dokładniej.

logo.
logo.
24 dni temu

A gdyby tak w przyszłości pomyśleć o nowej linii z Wisły przez Zwardoń , Żywiec , Suchą Beskidzką do Zakopanego to atrakcji widokowych dla pasażerów było by sporo. Niebawem zostanie otwarta S1 Zwardonianka z niej też będą turyści zachwycali się uroczymi widokami.

Leszy
Leszy
24 dni temu
Reply to  logo.

He takie cuda to tylko za HB teraz zapomni:)

Marne szanse
Marne szanse
24 dni temu

Wątpliwe czy to się uda , ślązakowcy dbają żeby podbeskidzie miało jak najmniej wspólnego z Krakowem ,szczególnie małopolskie ziemie zagrabione do tego pseudoregionu,wystarczy popatrzeć na ich starania w temacie blokowania Beskidzkiej Drogi Integracyjnej

nieco inaczej
nieco inaczej
23 dni temu
Reply to  Marne szanse

Ślązacy blokują BDI? – ciekawe, ciekawe. Marne szanse z innego powodu, pismo słynnego Konduktora Przemka ma małe znaczenie.

Marne szanse
Marne szanse
23 dni temu
Reply to  nieco inaczej

Organizacja ekologiczna z Katowic oprotestowała plan budowy koło Andrychowa, uczą się dobrze od swoich niemieckich kolegów jak to się robi

nieco inaczej
nieco inaczej
23 dni temu
Reply to  Marne szanse

Przede wszystkim były burmistrz z Wadowic a na dokładkę Górnośląskie Towarzystwo z Katowic, ale co ma do Andrychowa, który jest w Małopolsce?. Zaraz wydumane powiązanie z Niemcami, wszystko kojarzy się z Niemcami jak dla erotomana seks.