Sport Cieszyn

O istebniański bruclik nie pobiegną w tym roku na nartach. Niewykluczona będzie inna formuła

Fot. Głos Ziemi Cieszyńskiej

Tą inną formułą może być bieg przełajowy. Powód rezygnacji z biegu narciarskiego jest dosyć oczywisty i widoczny gołym okiem.

Jeszcze niedawno przypominaliśmy i tej tradycyjnej i ważnej imprezie, jednak rzeczywistość zweryfikowała plany i program weekendu. Gminny Ośrodek Kultury w Istebnej poinformował dziś, że planowany na 11 lutego (najbliższa niedziela) 49. Międzynarodowy Bieg Narciarski “O Istebniański Bruclik”, w związku z panującymi i prognozowanymi na weekend warunkami pogodowymi nie odbędzie się w tym terminie. Decyzję taką podjęto po konsultacji z osobami odpowiedzialnymi za trasy na Kubalonce.

– Aktualny stan tras nie pozwala na organizację imprezy w tej skali w związku z czym na Kubalonce nie odbędą się także inne zawody zaplanowane na dzisiaj (Liga Regionalna) i piątek (Orlen Cup). Co więcej prognozy pogody nie dają podstaw do tego by zakładać poprawę warunków w najbliższy weekend. Wszystkich zainteresowanych, którzy tak licznie zapisali się już na listę startową przepraszamy informując zarazem, że jesteśmy zdeterminowani przeprowadzić w tym roku 49 Bieg o Bruclik nawet w wersji wiosennej (przełaje) o czym będziemy informować. Wszystkim, którzy zapisując się na listę startową dokonali już opłaty startowej zostanie ona zwrócona – informuje istebniański GOK.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments