Wydarzenia Wadowice

Biało-czerwona Bajka

Pandemia nie przeszkodziła starszakom z Przedszkola „Bajka” przy Szkole Podstawowej nr 1 w Choczni w uczczeniu Dnia Flagi oraz Święta Konstytucji 3 Maja.

Było bardzo uroczyście – informuje Bożena Gajczak, nauczycielka maluchów. Akademię rozpoczęliśmy Mazurkiem Dąbrowskiego, a następnie dzieci śpiewały patriotyczne piosenki, deklamowały okolicznościowe wiersze, nie zabrakło flag, chorągiewek i tradycyjnych kotylionów.

Gajczak podkreśla, że cel uroczystości to nie tylko upamiętnienie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i oddanie hołdu polskiej fladze, ale przede wszystkim rozwijanie u dzieci przynależności narodowej. – Nasi podopieczni poznając historię polskiej flagi uczą się poszanowania symboli narodowych. Zaś Święto Konstytucji 3 Maja to okazja do rozmów o historii Polski, o patriotyzmie. Konstytucja czy patriotyzm to dla przedszkolaków pojęcia abstrakcyjne, zaś święta narodowe pozwalają dzieciom łatwiej pojąć co kryje się pod tymi słowami – zaznacza nauczycielka, dodając, że akademia była dostosowana do możliwości percepcji maluchów.

navigate_before
navigate_next

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments