Bielsko-Biała Sport Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Biało-czerwona dwunastka

Fot. Krzysztof Marciniuk

Coraz bliżej inauguracja cyklu FIS Grand Prix 2019 w skokach narciarskich. Premierowe konkursy odbędą się na skoczni w Wiśle Malince. Kibicom zaprezentuje się dwunastka polskich zawodników.

Na starcie kwalifikacji do niedzielnego konkursu indywidualnego zobaczymy sześciu skoczków z Kadry Narodowej A oraz sześciu z Kadry Narodowej B. W składzie Polski na inaugurację w Wiśle znalazł się jeden debiutant. Podczas tego lata w zawodach FIS Grand Prix po raz pierwszy w karierze wystartuje Kacper Juroszek.

Trener Michal Doležal powołał na konkursy w Wiśle następujących zawodników: Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Macieja Kota, Stefana Hulę, Jakuba Wolnego, Aleksandra Zniszczoła, Pawła Wąska, Andrzeja Stękałę, Tomasza Pilcha, Klemensa Murańkę oraz Kacpra Juroszka.

Dla naszych skoczków zawody w Wiśle będą pierwszym sprawdzianem pod wodzą nowego szkoleniowca. Michal Doležal na stanowisko trenera głównego reprezentacji Polski w skokach narciarskich powołany został w marcu, tuż po zakończeniu sezonu zimowego w Planicy. – Na pewno czuję stres przed tymi pierwszymi zawodami, ponieważ wszyscy czekają jak zaprezentuje się nasz zespół po zmianach w sztabie szkoleniowym. Ten stres będzie nam towarzyszył podczas konkursów w Wiśle i to jest nieuniknione – wyjaśnia Michał Doležal. – Sezon letni jest dla nas okresem przygotowawczym do zimy. Przez ten czas ciężko pracujemy i wszyscy staramy się wykonywać swoją pracę jak najlepiej, i wierzymy, że wyniki przyjdą. Konkursy w Polsce są dla nas bardzo ważne i chcemy zaprezentować się jak najlepiej przed naszymi kibicami. Celem na zawody w Wiśle jest utrzymanie poziomu z treningów oraz dalsza realizacja naszego planu szkoleniowego – dodaje trener główny polskich skoczków.

Program zawodów FIS Grand Prix Wisła 2019

19.07.2019, piątek
– 12:00 – odprawa techniczna kierowników drużyn
– 16:30 – trening oficjalny (2 serie)
– 18:00 – kwalifikacje
– 19:30 – ceremonia rozdania numerów startowych

20.07.2019, sobota – konkurs drużynowy
– 19:15 – seria próbna
– 20:15 – pierwsza seria konkursowa
seria finałowa
ceremonia wręczenia nagród

21.07.2019, niedziela – konkurs indywidualny
– 16:30 – seria próbna
– 17:30 – pierwsza seria konkursowa
seria finałowa
ceremonia wręczenia nagród

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments