Bielsko-Biała Sport Cieszyn Żywiec

Biegacze polubili Brenną. Kolejne nagrody dla gminy

Fot. UG Brenna

Miłośnicy górskiego biegania ponownie za najlepszą imprezę w kraju uznali zawody rozgrywane w Gminie Brenna. Nagrodzono imprezę “Dolina Leśnicy. Bieg o Breńskie Kierpce”.

Zawody te organizowane są od 2013 roku. I cieszą się coraz większą popularnością. Dość powiedzieć, że w sierpniu tego roku, podczas 7. edycji imprezy, liczącą ponad pół tysiąca osób listę uczestników zamknięto na długo przed startem. Impreza nie tylko przyciąga prawdziwe rzesze amatorów górskiego biegania, ale także jest przez nich wyjątkowo wysoko oceniana.

Przed rokiem, w prestiżowym konkursie o statuetkę „Złotej Kozicy” na najlepszy bieg górski w Polsce (gdzie decydują wyłącznie głosy uczestników tych imprez), zawody rozgrywane w gminie Brenna zwyciężyły w kategorii Open, a także – po raz trzeci z rzędu – triumfowały w rywalizacji na najlepszy bieg górski w stylu anglosaskim. W tym roku ten podwójny sukces udało się powtórzyć.

O palmę pierwszeństwa w klasyfikacji generalnej rywalizowało aż 314 biegów górskich zorganizowanych w minionym sezonie w Polsce. – Konkurencja była naprawdę duża. Fakt, że nasza impreza drugi rok z rzędu triumfowała w kategorii Open, stanowi dla nas bardzo przyjemne zaskoczenie. Bo rok temu, po pierwszym takim sukcesie, była euforia, ale doskonale zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że obronić ten tytuł będzie zdecydowanie trudniej.  Równie mocno uradowało nas zdobycie – czwarty raz z rzędu – drugiej „Złotej Kozicy”, za najlepszy bieg w stylu anglosaskim. W tej kategorii rywalizowało 81 biegów. Ten podwójny sukces cieszy tym bardziej, że zawdzięczamy go głosom tych, którzy wzięli udział w naszej biegowej imprezie. To chyba najbardziej wiarygodna opinia – mówi wójt gminy Brenna Jerzy Pilch.

Trasa Biegu o Breńskie Kierpce liczy 15,3 kilometra, zaczyna się i kończy w Parku Turystyki w centrum Brennej, a prowadzi między innymi wzdłuż rzeki Brennica, doliną potoku Hołcyna, przez Kotarz, Grabową i Stary Groń.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec Waldek
mieszkaniec Waldek
4 miesięcy temu

To dobrze że są organizowane różnego rodzaju wydarzenia sportowe. Takie przedsięwzięcia przyciągają turystów i dzięki nim mówi się o Brennej, ale nam potrzeba przede wszystkim nowych inwestycji, które ruszą naszą lokalna gospodarkę, a turystyka jest najlepszą opcją. Musimy stworzyć odpowiednią infrastrukturę, to będziemy mieli turystów i pieniądze z tego.

Alicja
Alicja
5 miesięcy temu

Nasz region ma świetne warunki dla rozwoju turystycznego musimy tylko stworzyć odpowiednią infrastrukturę. Brenna może stać się prawdziwym kurortem górskim i bez kompleksów konkurować z sąsiadującymi miejscowościami.

Marcin
Marcin
5 miesięcy temu

Jak by udało się zrealizować projekt Kotarz Arena, to nie tylko biegacze by polubili jeszcze bardziej Brenne, ale i rowerzyści dla których miejscowość ta mogłaby się stać taką mekką.