Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielski sanepid: woda znowu zdatna do spożycia

Fot. PSSE Bielsko-Biała

Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bielsku-Białej poinformowała o ponownej przydatności wody do spożycia.

W komunikacie zamieszczonym na stronie bielskiego sanepidu poinformowano, że dzisiaj (1 kwietnia) „wygaszono decyzję z 30 marca orzekającą o braku przydatności wody do spożycia podawanej do sieci wodociągowej Aqua S.A.

Z zastrzeżeniem, że w przypadku występowania obcego zapachu należy bezwzględnie odpuścić wodę z wewnętrznej instalacji wodociągowej do chwili całkowitej wymiany wody oraz ustąpienia uciążliwości zapachowych. Informacje dotyczące niewłaściwego zapachu należy zgłaszać do Aqua S.A. – informuje bielski sanepid.

google_news
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Oto Pytanie
Oto Pytanie
1 rok temu

Piszą o drogach, piszą o bocianach a o wczorajszym ogólnopolskim wydarzeniu w Wadowicach gdzie upamiętniano występami Jana Pawła II ani słowa!!!Beskidzka to polski czy może niemiecki albo rosyjski portal??

OtCo
OtCo
1 rok temu

Cytat z oświadczenia AQUA: “Pierwsze sygnały od mieszkańców o zanieczyszczonej wodzie otrzymaliśmy niespełna półtorej godziny po uruchomieniu magistrali. Po tych sygnałach została ona natychmiast wyłączona z użytkowania. Jednocześnie rozpoczęliśmy akcję informowania mieszkańców miasta o awarii za pośrednictwem lokalnych mediów.”. Jak to możliwe, że spółka szczyci się tym, że o zanieczyszczeniu wody dowiaduje się już “niespełna półtorej godziny” od SIC! MIESZKAŃCÓW MIASTA, czyli od końcowych użytkowników. Czyli system kontroli wody nie działa!!! Na temat informowania mieszkańców miasta i dobrego samopoczucia AQUY w tym temacie, spuszczę litościwie kurtynę milczenia.

1 kwietnia pisane
1 kwietnia pisane
1 rok temu

styropianki geniuszu

donoszą inni
donoszą inni
1 rok temu

Nie może być na tym koniec. Nielewacki i “NIEZALEŻNY” portal bielski informuje, że zwołana jest sejmowa komisja śledcza aby wyjaśnić kto zawinił. Ponadto ma wyjaśnić jak to jest, że woda jest przydatna do spożycia przy pozostawieniu nieprzyjemnego zapachu i konieczności spuszczenia nie wiadomo ile wody aby zapachu się pozbyć.