Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Budżet obywatelski – zmiana terminów

UM B-B

Z uwagi na sytuację pandemiczną i związane z nią ograniczenia prezydent Bielska-Białej – podobnie jak w poprzednim roku – wprowadził zmiany do ustalonego wcześniej harmonogramu działań związanych z przygotowaniem budżetu obywatelskiego na rok 2022 rok. Przesunięciu uległy niektóre z terminów poszczególnych etapów prac nad BO.

Wydłużeniu uległ na przykład termin składania przez mieszkańców propozycji projektów. Będzie to można robić do 14 maja (pierwotny termin ustalono na 26 kwietnia). Dłużej też będzie można głosować. Początkowo głosowanie miało trwać  od 24 września  do 6 października. Jednak zgodnie z obecną decyzją prezydenta odbędzie się w terminie od 23 września do 9 października włącznie.

Obecny harmonogram prac nad budżetem obywatelskim prezentuje się tak:

– 23 marca do 14 maja. składanie przez mieszkańców formularzy z projektami
– Do 20 maja projekty będą oceniana pod kątem czy spełniają warunki formalne.
– Do 18 czerwca odpowiednie Rady Osiedli będą miały czas na zaopiniowanie projektów osiedlowych (nie dotyczy to propozycji o charakterze ogólnomiejskim)
– Do 30 czerwca potrwa merytoryczna ocena projektów przez poszczególne wydziały Urzędu Miejskiego.
– Do 15 września powinna być opublikowana pełna lista projektów dopuszczonych do głosowania z uwzględnieniem wyników procedury odwoławczej.
– Od 23 września do 9 października, głosowanie.

Jednocześnie władze miasta zastrzegają, że i te terminy, z uwagi na trudny do przewidzenia rozwój sytuacji epidemicznej, mogą ulec zmianie.

Przypominamy iż w przyszłym roku mieszkańcy mają do zagospodarowania 7,4 mln złotych. Z tego 6 mln przypada na realizację projektów osiedlowych (po 200 tysięcy na każde z 30 bielskich osiedli) oraz 1,4 mln na projekty ogólnomiejskie (maksymalnie 700 tysięcy na jeden projekt) .

KB_starsza
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments