Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Czarny protest rośnie w siłę! – ZDJĘCIA

Fot: Kuba Jarosz

Tysiące ludzi kolejny raz zebrały się dzisiaj na placu przed ratuszem, by następnie przejść ulicami miasta w proteście przeciwko, tym razem już rządom PiS i decyzji Trybunału Konstytucyjnego.

Demonstracje i marsze przeciwników polityki partii rządzącej nie maleją, przeciwnie – nabierają rozpędu. Widać to było dzisiaj, kiedy tysiące kobiet i mężczyzn, w tym młodzieży, przemaszerowały ulicami Bielska-Białej skandując dosadnie brzmiące hasła – dla jednym wulgarne, dla innych będące krzykiem sprzeciwu.

– Nikt tym ludziom nie każe tu przychodzić, to objaw spontaniczności, wyraz gromadzonej od lat frustracji, która teraz znajduje ujście – tłumaczyła nam jeszcze przed dzisiejszą manifestacją Joanna Wolska, nieformalna liderka “Czarnego Protestu – Bielsko-Biała”. To odłam ruchu społecznego  “Ogólnopolskiego Strajku Kobiet” powstałego w 2016 roku. – Wszyscy jesteśmy zaskoczeni tym, jak liczne z dnia na dzień stają się nasze marsze. Ale to tylko dowód na to, że rządzący przekroczyli już wszelkie granice i ludzie mają ich dosyć.

Dzisiejszy marsz mimo, że był donośny i głośny, przebiegł spokojnie.

 

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
71 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piter
Piter
1 miesiąc temu

Banda rozwydrzonych dzieciaków daje się wciągnąć pani Wolskiej do swojej gry,

JOLKA
JOLKA
1 miesiąc temu
Reply to  Piter

Jeżeli osoby w wieku 30, 40, 50 czy nawet sześćdziesięciu kilku lat uznaje się za rozwydrzone dzieciaki to bardzo mi Pana żal, może czas powędrować po rozum do głowy. Szanowna Pani Wolska jest nas wielu i to już w konkretnym wieku – podziwiamy Panią i życzymy wszystkiego tego co najlepsze.

Lena
Lena
1 miesiąc temu
Reply to  JOLKA

tych starszych osób można policzyć, natomiast gówniarze, którzy chcą się wyszumieć jest 80%. Oni nawet nie znają żadnych wartości, nie znają życia ale Ci którzy przeżyją, poznają co to bieda, poznają co to głód. A dzisiejsze postępowanie odbije się im czkawką.

JOLKA
JOLKA
1 miesiąc temu

Kiedyś prano nam mózgi trochę w innym kierunku, ale jak dziś widzę i słyszę w niektórych komentarzach metody partii rządzącej zostały żywcem przeniesione z tamtych czasów, nikt nie atakuje Kościołów, nie straszy w nich starszych ludzi, siedząc przed telewizorem i oglądając TVP nie można poznać faktów – wyjdź na ulicę i przekonaj się sama jak to wygląda i o co tak naprawdę chodzi. Jeżeli nie można poradzić sobie z problemem pandemii, najlepiej zrzucić to na niewygodnych. Wyrok TK to tylko iskra, która jak widać do czerwoności rozpaliła nie tylko kobiety, ale całe społeczeństwo. Nie sądziłam, że po wielu latach doczekam… Czytaj więcej »

Leonia
Leonia
1 miesiąc temu

Żenujące, zdesperowana opozycja wyciąga dzieciaki na ulice w czasie epidemii! Atakują kościoły bo te są najbardziej bezbronnym celem. Nie kupuję tej ordynarnej zagrywki politycznej bo gołym okiem widać bezsilność partii, które nadal nie mogą się pogodzić z przegraną. Te protesty otworzą oczy ich zwolennikom i mam nadzieję, że z marginesem, który atakuje prawo do życia i zastrasza starszych ludzi w kościołach nie będą się już chcieli zadawać.

Adela
Adela
1 miesiąc temu
Reply to  Leonia

Nie tyko “dzieciaki”, ale również kobiety w wieku 25-40 lat wyszły protestować i nikt nas nie musiał “wyciągać”, ponieważ same potrafimy myśleć i mieć świadomość jakie konsekwencje dla nas i naszych rodzin pociąga za sobą najnowsze orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego. Zachęcam do większej empatii i zaprzestania oglądania telewizji TVP. To że Kaczyński twierdzi, że to wina opozycji, to nie znaczy, że trzeba bezmyślnie za nim takie głupoty powtarzać, to wyłącznie jego wina, że ludzie w okresie pandemii są na ulicach zamiast w swoich domach.

Zenon
Zenon
1 miesiąc temu

Oto efekty wpuszczenia homo-lewaków do szkół. “Wychowali” pokolenie nieuków, którzy do porozumiewania się między sobą używają tylko kilka słów i którym w głowie zadymy, balangi, dyskoteki, alkohol, narkotyki, kopulowanie z każdym i wszędzie, aborcje na życzenie, depresje, w końcu samobójstwa …

Jan III Sobieski
Jan III Sobieski
1 miesiąc temu

Niekochana, odtrącona, pozbawiona w większości obecności ojca w swoim wychowaniu młodzież. Przechodząca ledwo z klasy do klasy (ubogi zasób słownictwa, krótkie proste zdania, powtarzanie się, prymitywny język). Żadnych sukcesów, perspektyw… Teraz mogą się pokazać, bo tak na co dzień nikogo nie obchodzą, nic nie mają do powiedzenia. Taki zlepek komórek- doprawdy – jak dynia, grzyb, karaluch …

Przypadkowy spacerowicz
Przypadkowy spacerowicz
1 miesiąc temu

..albo członek sekty jarka, Heh, piecze co nie? ( ͡º ͜ʖ͡º)

bd
bd
1 miesiąc temu

Ten mały pokraczny człowieczek,na krzywych ,kaczych nóżkach,ze skrzeczącym głosem jest dla swoich chorych ambicji gotów podpalić Polskę.Wie,że już przegrał,bo nie był w stanie przygotować kraju na odpór pandemii.Ludzie mu tego nie zapomną .Doszło jeszcze wk@rwienie młodego pokolenia.Miotał będzie się jak szczur w kamiennym garnku.Już się nie liczy,dlatego,że jego ciasny umysł ukształtowany na bolszewickuch miazmatach nie jest w stanie ogarnąć wyzwań współczenej Polski i świata.

Gość
Gość
1 miesiąc temu
Reply to  bd

przebrała się miarka znowu zagłosujemy na Jarka

Ewa
Ewa
1 miesiąc temu

We Francji lewackim szumowinom profanującym Islam obcina się głowy…..

bd
bd
1 miesiąc temu
Reply to  Ewa

Z logiką ,kolumbryno nie masz nic wspólnego.

Onufry
Onufry
1 miesiąc temu

Ochrona życia: Jazgot lewicy po decyzji Trybunału Konstytucyjnego. 22 października A.D. 2020. To był piękny dzień, o czym świadczy jazgot lewicowo-liberalnego motłochu. – Przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją – orzekł Trybunał Konstytucyjny. Przewodniczącym składu orzekającego w tej sprawie była prezes TK Julia Przyłębska, a sprawozdawcą – sędzia Justyn Piskorski. We wniosku zaskarżono przepis, który stanowi, że aborcja jest dopuszczalna, gdy badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, a także przepis doprecyzowujący tę regulację. Mowa w nim o tym, że w takich przypadkach przerwanie ciąży jest… Czytaj więcej »

BB
BB
1 miesiąc temu
Reply to  Onufry

To jest faszysta pierwszej wody.

Aga
Aga
1 miesiąc temu

Czarny protest rośnie w siłę, lewacka24pl. w amoku .Szczerze?Wczterech literach mam was i wasz protest

miastowy
miastowy
1 miesiąc temu
Reply to  Aga

konia to obchodzi co masz w tyłku

Gość
Gość
1 miesiąc temu

widziałem wczoraj odezwę do narodu niejakiej Lempart czy jakoś tam,odrażające,wulgarne monstrum ,twarz tych odrażających wulgarnych zadym.Cała ta gównarzeria to mięso armatnie lewactwa,a potem takie kreatury wałęsają się po sejmie.Pamiętacie niejaką Hartwig czy jakoś tak ,wlazła do sejmu po plecach niepełnosprawnych

Wsciekly
Wsciekly
1 miesiąc temu

A co ze zgromadzeniami?roznoszą Covid!niech protestują sobie w odległościach co 2-3 metry!

Jurek
Jurek
1 miesiąc temu
Reply to  Wsciekly

no i tak protestują …. wszyscy DDM

Jurek
Jurek
1 miesiąc temu
Reply to  Jurek

aha złóż podziękowania KACZOROWI

Wsciekly
Wsciekly
1 miesiąc temu

W końcu!

Jurek
Jurek
1 miesiąc temu
Reply to  Wsciekly

spoko POLCJA jest to stronie KOBIET

miri
miri
1 miesiąc temu

Ile jeszcze czasu Julki będą roznosić covid?

Wsciekly
Wsciekly
1 miesiąc temu

Zabronione są zgromadzenia!gdzie Policja!!!nie ma zmiłuj się kary, kary i jeszcze raz kary!!!!!!to są protesty polityczne a nie w obronie aborcji!!!!

pinochet
pinochet
1 miesiąc temu
Reply to  Wsciekly

natychmiast wypuścić na te głupie kobiety HJ, policję i żandarmerię – jak nie pomaga gaz i armatki wodne, to strzelac bez ostrzezenia

Jurek
Jurek
1 miesiąc temu
Reply to  Wsciekly

a ja bym widział żebyś jeszcze zaprosił do tłumienia kobiet ISLAMISTÓW

Gość
Gość
1 miesiąc temu

UWAGA lewacki motłoch roznosi zarazę

antyadolf
antyadolf
1 miesiąc temu
Reply to  Gość

Norymberga czeka , naziprawaku z HJ, pozdro dla hitlerka

Gość
Gość
1 miesiąc temu
Reply to  antyadolf

dzięki

Ryszard Pankiewicz
Ryszard Pankiewicz
1 miesiąc temu

MŁODZI LUDZIE W POLSCE PRZESTALI MYŚLEĆ I NISZCZĄ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ ZAMIAST SIĘ ZORGANIZOWAĆ DLA DOBRA PAŃSTWA Większość z protestujących, ale także ich rodzice, krewni, znajomi stracą w niedalekiej przyszłości pracę, i bez pieniędzy czeka ich bieda i nikt ich nie będzie utrzymywał za darmo, bo kraj czeka bankructwo, a to co pozostanie wykupią na pniu inni i Polska stanie się de facto kolonią. W chwili obecnej nie są to już żadne protesty. I nie chodzi tu bynajmniej o prawo kobiet do aborcji. Ludzie przestali myśleć i sądzą, że wystarczy usunąć PIS lub Kaczyńskiego i podbić Jasną Górę, a przy okazji… Czytaj więcej »

rozwalićtensyf
rozwalićtensyf
1 miesiąc temu

Jak my działamy, to ty wtedy chlejesz – tak maja nazi ❗ ❗ ❗

Prorok
Prorok
1 miesiąc temu

Aborcja jest tutaj tematem zastepczym…wywołacie wojnę to wcześniej czy później będziecie robaki jeść i zobaczycie jak to jest…

Kossowski
Kossowski
1 miesiąc temu
Reply to  Prorok

otworzyli oddział zamknięty, ale uważaj przyjdzie sanitariusz Zenek i ubierze kaftanik

Maria
Maria
1 miesiąc temu

” Do apelu Kaczyńskiego odnieśli się kibice Jagiellonii Białystok i ŁKS-u Łódź, którzy zamieścili w mediach społecznościowych zdjęcie sprzed jednego z białostockich kościołów.
“Kobiety jesteśmy z Wami!!! Walczymy z PiSiorami, nie tradycjami” – z transparentem o takiej treści pojawili się kibice Jagiellonii Białystok pod jednym z kościołów w stolicy Podlasia.”,”Walczymy z rządem a nie z Bogiem, to Kaczyński jest wspólnym wrogiem!” – zdjęcie z takim podpisem udostępnili także kibice łódzkiego ŁKS-u.
Brawo chłopaki !!
incele, mizogini i mizoginki, święte kryptogejostwo i psychole do kanałów, weźcie ze sobą prezia. Polki i Polacy pokażą wam gdzie raki zimują

Popieram
Popieram
1 miesiąc temu

Super!!!!! Dziękuję wszystkim protestującym! Jesteście niezwykli! Moc jest po Waszej stronie!

WW
WW
1 miesiąc temu

” Tylko ci są godni sprawować władzę,którzy mają siłę ducha,aby z niej zrezygnować ” Maurice Druon pisarz i polityk francuski.

jatowidzę
jatowidzę
1 miesiąc temu

policja, żandarmeria i kibole hitlerjugend pałami i gazem atakują kobiety – oto naziprawacki kraik nad Wisłą👎👎👎

Jurek
Jurek
1 miesiąc temu

I kto pi powie że Kaczor to normalny człowiek?

Krecia P
Krecia P
1 miesiąc temu
Reply to  Jurek

Ten cięty z metra,jak może być mądry skoro “ma wszystko w kupie,mózg przy du@ie “

antynazista
antynazista
1 miesiąc temu

naziprawackie hordy HitlerJugend,policji i żandarmerii atakują brutalnie kobiety. Pamiętajcie jaki los zgotowali ludzie waszym idolom – pinochetowi, hitlerowi, mussoliniemu i franco – was tez to czeka

Miejscowy
Miejscowy
1 miesiąc temu

Lewackie dzieciaki ogłupione przez FB mające zerowe pojęcie o gospodarce i polityce.

BB
BB
1 miesiąc temu
Reply to  Miejscowy

Rozumieją więcej niż ci się ty pisowski durniu wydaje !!Wiedzą,że jak się nie będą upominać o swoje,to ten idi@a całkowicie im zdemoluje przyszłość.Już tak mają marne perspektywy jak my mieliśmy po stanie wojennym

Maria
Maria
1 miesiąc temu
Reply to  Miejscowy

Miejscowy półmózgu, człowiek ma dwie półkule mózgowe lewą i prawą. Należy posługiwać się obiema. Gospodaruj sobie i politykuj na temat swoich galotów.Amen

Ela
Ela
1 miesiąc temu

Dzieci gdzie wasi rodzice

BB
BB
1 miesiąc temu
Reply to  Ela

Wspierają ich,jak nas rodzice co przeżyli wojnę ;w latach osiemdziesiątych.Nie wszyscy zgłupieli i widzą do czego prowadzą rządy psychopaty.

Jurek
Jurek
1 miesiąc temu
Reply to  Ela

Z nami na PROTESTACH

SPOKO
SPOKO
1 miesiąc temu

Tysiące? zaledwie kilkaset.

Fredry
Fredry
1 miesiąc temu
Reply to  SPOKO

Raczej tysiące i będzie więcej. Tylko kto głosował na te ścierwa?

Jurek
Jurek
1 miesiąc temu
Reply to  SPOKO

zdaj relację do tv-pis i napisz że widziałeś tylko kilka osób

Maria
Maria
1 miesiąc temu
Reply to  SPOKO

Ślepy Spoko – syndrom wystraszonego malucha. Załóż pampersa w razie wpadki.

współczucie
współczucie
1 miesiąc temu

Biedne dzieci z Downem.

BB
BB
1 miesiąc temu
Reply to  współczucie

Wspólczuję twojej głupocie,a w zasadzie nie tobie,jako genetycznemu idiocie,ale twoim bliskim.

Jurek
Jurek
1 miesiąc temu
Reply to  współczucie

Masz rację dzieci z Downem są niestety biedne.

er
er
1 miesiąc temu
Reply to  Jurek

to trzeba im pomóc, a nie zabijać

SPOKOJNY
SPOKOJNY
1 miesiąc temu

Banda zniewolonych prze demony. GŁUPCY! Nie widzą, że organizują to sataniści?

ILE te DZIECI maja lat? Widza przeciwko czemu DEMON s trują?

Grzybowa
Grzybowa
1 miesiąc temu
Reply to  SPOKOJNY

Czemuś taki głupi?

BB
BB
1 miesiąc temu
Reply to  Grzybowa

Czemuś taki głupi ?,bo z PiS-U Czemuś z PiS-U, boś głupi !!

Maria
Maria
1 miesiąc temu
Reply to  SPOKOJNY

Spokojny z syndromem wystraszonego malucha widzi w lustrze satanistów.
“te dzieci”może cię wyleczą z panicznego lęku przed rzeczywistym światem.

Adam
Adam
1 miesiąc temu

Wszędzie pełno durniów!
A zakażeń przybywa!
Jak tak będą postępować to za tydzień rekord rekordów.

Grzybowa
Grzybowa
1 miesiąc temu
Reply to  Adam

Rekord będzie, zmanipulowany przez pis-dzielców. Czytaj myśl otrzasnij się z pisiej szajby.
https://www.spidersweb.pl/2020/10/statystyki-pandemia-koronawirus-polski-rzad.html

Last edited 1 miesiąc temu by Grzybowa
Karuzel
Karuzel
1 miesiąc temu
Reply to  Grzybowa

Serio uważasz sjpidersweb za wyznacznik dziennikarstwa? To jest jedna z najgorszych stron!

mały55555
mały55555
1 miesiąc temu
Reply to  Grzybowa

Zapraszam do opieki nad moim kuzynem (42 l ) który też nie wierzył w COV. Koniecznie bez maseczki itp.

imiel
imiel
1 miesiąc temu
Reply to  Grzybowa

Głupi jesteś, akurat o pandemii i obowiązku stosowania obostrzeń DDM mówią lekarze, ordynatorzy oddziałów zakaźnych niezależnie od ich ‘sympatii’ politychnych, a powoływanie się na spidersweb świadczy o twoim ograniczeniu umysłowym.

Adam
Adam
1 miesiąc temu
Reply to  Grzybowa

Zastanów się bo będzie Ci głupio.

Gucci
Gucci
1 miesiąc temu
Reply to  Adam

Tak , napisz do przydempskiej, o sorry wyjechała szmaciara do Berlina wzięła kasę od kaczora i się śmieje. Tam w Berlinie może wyskrobać sumienie za srebrniki dziada.

Adam
Adam
1 miesiąc temu
Reply to  Gucci

Oj poskąpiło Ci rozumku .

Lewy do prawego
Lewy do prawego
1 miesiąc temu
Reply to  Adam

Przyganiał kocioł garnkowi,a sam głupi jak but.

BB
BB
1 miesiąc temu
Reply to  Adam

Zapytaj Kaczyńskiego jak przygotował kraj ? Rządzi szósty rok demolując wszystko co się rusza i na drzewo nie ucieka.

Maria
Maria
1 miesiąc temu
Reply to  Adam

Powiedz to wściekłemu preziowi, to jego robota Adasiu.