Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała dla Ukrainy. Ciekawe wydarzenie inauguracyjne – zapowiedź

16 października odbędzie się wydarzenie inaugurujące akcję „Bielsko-Biała dla Ukrainy”. Usłyszeć będzie można utwory z musicalu pt. „Pewnego razu w Bielitz”. Będą też licytacje pod patronatem prezydenta miasta, niektóre z nich zapowiadają się bardzo ciekawie.

W dniach od 16 do 29 października 2023 r. na terenie C.H. Sarni Stok, C.H. Gemini Park i C.H. Auchan odbywać się będzie jesienna akcja pt. „Bielsko-Biała dla Ukrainy”. Z tej okazji, w poniedziałek 16 października o godz. 18.00 w Domu Ceremonii przy ul. Cieszyńskiej 92 w Bielsku-Białej odbędzie się spotkanie inauguracyjne akcję, a podczas niego m.in. charytatywna licytacja.

Tego wieczoru usłyszeć będzie można utwory z musicalu pt. „Pewnego razu w Bielitz” w wykonaniu Anny Majeranowskiej-Widomskiej i Joanny Jatkowskiej. Wystąpi również zespół ADOSA MAYA oraz Włoczykije. Licytować będzie można przedmioty, dzieła sztuki i inne atrakcje podarowane na rzecz projektu przez sponsorów. Wylicytować będzie można m.in. sadzenie drzewa z prezydentem Klimaszewskim, kolację w domu Doroty Wiewióry, przewodniczącej Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Bielsku-Białej czy lot szybowcem nad Beskidami z Sebastianem Kawą. Poniedziałkowe spotkanie poprowadzi aktor Teatru Polskiego – Tomasz Lorek.

– Naszym celem jest pozyskanie środków finansowych na zakup sprzętu, materiałów medycznych dla szpitala w Chersoniu i Zaporożu. W miejscach tych leczeni są poszkodowani w wyniku działań wojennych. Nasza pomoc będzie dla wielu z nich jedyną szansą na przeżycie lub powrót do sprawności. Pamiętamy też o mieszkańcach terenów przyfrontowych, gdzie z trudem dociera pomoc humanitarna. Dla nich zbieramy żywność długoterminową, środki higieniczne, karmę dla zwierząt oraz śpiwory i karimaty – informują organizatorzy.

Akcja charytatywna przeznaczona dla ludności objętej działaniami wojennymi na terenie Ukrainy
odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego. Prasa Beskidzka jest patronem medialnym wydarzenia. Szczegóły tutaj: https://bielskobialadlaukrainy.pl/

 

google_news
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jeden z komentujących - mądrzejszy
jeden z komentujących - mądrzejszy
7 miesięcy temu

Były 3 komentarze, zostały usunięte i bardzo dobrze

Jorguś z pod Czantorii
Jorguś z pod Czantorii
7 miesięcy temu

Dlaczego “bardzo dobrze” ?!
Chyba demokracja zapewnia wolność wypowiedzi, nawet tej niezgodnej z “linią programową” , ups zapomniałem poprawność polityczna ….

spod samiućkich Tater
spod samiućkich Tater
7 miesięcy temu

wolność wypowiedzi nie oznacza, że każdej wypowiedzi, nie ma do tego nic “linia programowa”

Paweł
Paweł
7 miesięcy temu

Widzisz, problem polega na tym że i politycy i niestety dziennikarze posługują się pojęciem “oczywistych oczywisosci”, których nie trzeba udowadniać.
Taką “oczywistością” jest przewdstawianie Ukrainy jako ofiary, a Rosji jako agresora i wcielenie samego diabła.
Jazda zaczyna się dopiero gdy ktoś zapyta: chwileczkę, a jakie są fakty? A następnie przedstawia je obalając tezy powszechnych “oczywistości”.
Co robi w tej sytuacji redaktor? Usuwa teksty komentarzy bo regulamin, regulaminem ale “oczywistości” nie wolno podważać.
Ten wpis pewnie też zostanie usunięty.

konfederacka mądrość
konfederacka mądrość
7 miesięcy temu

Do kościoła, i przy okazji idź do spowiedzi aby prosić o dar proporcji, współczucia

Paweł
Paweł
7 miesięcy temu

Cóż, ja cię namawiam do powrotu do szkoły, do poszanowania faktów i nauki krytycznego myślenia, a nie klepania oczywistych oczywistości.

konfederacka mądrość
konfederacka mądrość
7 miesięcy temu
Reply to  Paweł

Dawno wyrosłem z dobrej szkoły, całkiem niemałej a także praktykowałem całkiem nieźle szkołę życia. Zwracając Ci uwagę właśnie krytycznie myślę, bo jak w obliczu ogromnych ofiar, w tym osób cywilnych, dzieci można mówić “nie współczuję im nic a nic”.