Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Jest decyzja WSA w sprawie drzew przy teatrze

Fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

Władze Bielska-Białej poinformowały o pierwszym – spektakularnym – sukcesie w batalii o ocalenie drzew rosnących wzdłuż linii kolejowej Bielsko-Biała – Żywiec na wysokości Teatru Polskiego.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach uchylił decyzję wydaną przez starostę bielskiego a podtrzymaną przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Bielsku-Białej zezwalającą na taką wycinkę. Chodzi o 16 drzew rosnących naprzeciwko teatru (od strony ulicy Bohaterów Warszawy), których usunięcie – podkreślają miejscy urzędnicy – całkowicie zmieniłoby znany od ponad stu lat krajobraz w tej części miasta. Na razie nie jest znane uzasadnienie wyroku WSA.

Sprawa rozbudza emocje bielszczan już od 2019 roku, kiedy to – powołując się na przepisy prawa – kolejarze wystąpili o wydanie zgody na usunięcie drzew rosnących wzdłuż torowiska w centrum miasta. W sumie chodzi o 246 drzew zlokalizowanych pomiędzy ulicą Kołłątaja a ulicą Zamkową oraz od ulicy Wałowej do hotelu President.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
Ewa
1 rok temu

Powinne te stare brzydkie drzewa wywalić się na linie zatrzymać pociągi a debi–e pokryć wszystko ,nasadza się młode ładne a nie dziadostwo.