Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: O zieleń zadba miejski ogrodnik

Dariusz Gajny obejmie funkcję miejskiego ogrodnika w Bielsku-Białej. To całkiem nowe stanowisko w bielskim ratuszu. O jego stworzenie od kilku lat apelowali do władz miasta przedstawiciele “Niezależnych.BB”.

Tak też się stało, a o wyborze odpowiedniej osoby zadecydował konkursu. Dariusz Gajny ma 30 lat,  jest architektem krajobrazu (prowadzi w tej dziedzinie aktywną działalność), a także znanym w Bielsku-Białej społecznikiem (między innymi jest pomysłodawcą i współorganizatorem wystawianych na terenie cmentarza żydowskiego w Bielsku-Białej plenerowych przedstawień mickiewiczowskich „Dziadów”).
Swoją nową posadę obejmie w grudniu. Na razie nie wiadomo jakie dokładnie będą obowiązki miejskiego ogrodnik, lecz chodzi z pewnością o koordynację wszystkich działań prowadzonych przez i na terenie miasta z zakresu dbałości o tereny zielone oraz ich estetykę.

Stanowisko miejskiego ogrodnika będzie przypisane organizacyjne do Wydziału Gospodarki Miejskiej UM.

Foto http://www.dariuszgajny.pl/

11
Skomentuj

avatar
7 Komentarzy
4 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
11 Komentarzy
AgaAgaKri_MaxOla Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aga
Gość
Aga

Nareszcie! Bielsko dołącza do reszty świata. Widziałam tam w planach kwietne łąki, zagospodarowanie nieużytków i podwórek na kieszonkowe ogrody… Proszę jeszcze łaskawym okiem zerknąć na brzegi rzek i strumieni. Moim zdaniem to ogromny niedoceniony potencjał miasta. Trzymam kciuki!

Max
Gość
Max

Rzeczywiście, gość powinien pracować przez 8 godzin za darmo. Żeby inni mogli oglądać rzekę… I z pewnością wszyscy pracują w tym mieście społecznie.

Ola
Gość
Ola

Społecznik i pomysłodawcą? Bilety na Dziady sprzedaje Teatr, przedstawie zrobili aktorzy, grają i biorą za to niemałe pieniądze. Pan Gajny robi coś społecznie? Ile będzie wynosiła jego pensja? Stworzenie stanowiska którego dotychczas nie było?

Pedagog
Gość
Pedagog

Na razie to on zadba o swoje konto by cyferek przybywało

Citizen
Gość
Citizen

A może zaczniemy otrzymywać informacje na temat kosztów związanych z danym stanowiskiem ? Kolejny “Miś” na miarę naszych czasów!

Zosia
Gość
Zosia

Prawda

odo
Gość
odo

W Żywcu też by się przydał.

Kri_
Gość
Kri_

Przecież w Żywcu już jest. Naczelny kołchoźnik od sianokosów.

Maria
Gość
Maria

Mam nadzieję, że miejski ogrodnik zadba o wygląd bielskich parków np. o Park Włókniarzy – pojawią się klomby, przycięte drzewa, znikną chaszcze i krzaki zasłaniające rzekę. O Park Strzygowskiego koło Gemini , może ktoś w Bielsk-Białej zacznie walkę z rdestowcem ostrokończystym , który jako gatunek inwazyjny zarasta brzegi rzeki wszelkie wolne przestrzenie.

Ola
Gość
Ola

Napewno zadba o swoje konto

Aga
Gość
Aga

Ola, ty masz jakiś problem osobisty z tym panem? 🙂