Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Rusza budżet obywatelski 2022

Fot. Marcin Płużek

Nawet nie ruszyły jeszcze inwestycje zakwalifikowane do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego 2021, a już w bielskim ratuszu rozpoczęły się przygotowania do przyszłorocznej jego edycji. Władze miasta przedstawiły właśnie szczegółowy – krok po kroku – harmonogram prac związanych z realizacją przyszłorocznej – już 9. – edycji Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej.

W przyszły roku do dyspozycji bielszczan Ratusz przeznacz 7,4 miliona złotych. Z tego 6 milionów przewidziano na realizację projektów osiedlowych – po 200 tysięcy na każde z 30 bielskich osiedli. Z kolei na przedsięwzięcia obywatelskie o charakterze ogólnomiejskim przewidziano 1,4 miliona. Przy czym koszt realizacji pojedynczego takiego projektu musi zamknąć się w kwocie 700 milionów złotych (wszystkie kwoty brutto).

Oto jak pokrótce wygląda przygotowany przez władze miasta plan realizacji budżetu obywatelskiego Bielska-Białej na rok 2022.

– Marzec 2021 – akcja edukacyjno-informacyjna.
– 25 marca do 26 kwietnia – składanie przez mieszkańców propozycji projektów
– 10 maja – początek procedury ceny i opiniowania złożonych wniosków.
– 20 sierpnia – publikacja listy pozytywnie zweryfikowanych projektów.
– 15 września – przyjęcie ostatecznej listy projektów (z uwzględnieniem procedury odwoławczej) jakie zostaną poddane pod głosowanie.
– 24 września do 6 października – głosowanie (internetowe i tradycyjne). Jego wyniki powinny być znane do 12 października.
– Do 22 października zostanie ogłoszenie oficjalnej lista propozycji zakwalifikowanych do realizacji w roku 2022. Następnie inwestycje te zostaną uwzględnione w projekcie budżetu miasta na rok 2022.

Szczegółowy regulamin budżetu obywatelskiego oraz formularze zgłoszeń można znaleźć tutaj.

KB_rasizm
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments