Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Więcej czasu na projekty obywatelskie

Fot. Marcin Płużek

Epidemia wywołana przez koronawirusa wymusiła korektę opublikowanego kilka tygodni temu przez władze Bielska-Białej harmonogramu budżetu obywatelskiego na rok 2021.

Wszystko sprowadza się do tego, iż wydłużono zarówno terminy składania projektów przez mieszkańców jak i czas ich oceny i akceptacji przez merytoryczne wydziały Urzędu Miejskiego. Więcej czasu na zaopiniowanie projekty osiedlowe dostały też Rady Osiedli.

Jak informują urzędnicy w myśl zmienionego harmonogramu   formularze z projektami bielszczanie mogą składać od 23 marca do 20 maja. Późnej zostaną one wstępnie zweryfikowane i podane merytorycznej ocenie. Ten etap ma zakończyć się do 10 lipca. Z koli Rady Osiedli mają czas na zaopiniowanie projektów (dla osiedli, których dany projekt dotyczy) do 10 czerwca. Ratusz zastrzega sobie iż podane terminy, w zależności od rozwoju sytuacji, mogą ulec jeszcze zmianie.

 

Z tego samego powodu władze miasta  rekomendują zgłaszanie projektów drogą elektroniczną. Formularze zgłoszeniowe można pobrać na stronie a następnie po wypełnieniu i zeskanowaniu (mogą być zdjęcia, lecz tylko wysokiej rozdzielczości) wraz z dołączonymi listami poparcia (projekty ogólnomiejskie) oraz wymaganymi oświadczeniami i zgodami  należy wysłać na adres projekty@obywatelskibb.pl.

Jeśli ktoś nie jest w stanie skorzystać z drogi internetowej może pobrać wniosek oraz złożyć projekt w jednym z dwóch wyznaczonych przez prezydenta punktów konsultacyjnych usytuowanych : holu Ratusza przy pl. Ratuszowym 1 oraz w Centrum Organizacji Pozarządowych przy pl. Opatrzności Bożej 18.

 

TAURON
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments