Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Żywiec

Bielsko: Wiceminister zdrowia z dotacją na karetki do Istebnej i Rajczy

Fot. Z archiwum Kazimierza Matusznego

Wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski gościł wczoraj (6 września) w województwie śląskim. Przebywał również w Bielsku-Białej, gdzie przekazał dotacje na zakup karetek do Istebnej i Rajczy.

Swoją wizytę rozpoczął od Gliwic, gdzie tamtejsze Centrum Onkologii otrzymało siedem milionów złotych na zakup nowego akceleratora. Potem wiceminister Maciej Miłkowski przebywał kolejno w Rybniku, Świerklanach, Jastrzębiu-Zdroju, Bielsku-Białej, Lędzinach, Zawierciu i Myszkowie. Wszędzie tam podpisywał umowy na przekazanie pieniędzy, za które zakupione zostać mają nowe karetki. W Bielsku-Białej wiceminister Maciej Miłkowski przekazał symbolicznie czek na 400 tys. zł dla Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego na zakup karetki do stacji wyjazdowej w Istebnej i taką samą kwotę dla Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu, które kupić ma nowy ambulans do stacji wyjazdowej w Rajczy.

Nowa karetka do Rajczy musi zostać zakupiona jeszcze w tym roku, bo do końca grudnia musimy się rozliczyć z tej dotacji. Dlatego już w najbliższych dniach ogłosimy przetarg na jej zakup – podkreśla starosta żywiecki Andrzej Kalata.

9
Skomentuj

avatar
4 Komentarzy
5 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
9 Komentarzy
Bob budowniczyOFECiekawyMartaLuk Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
obywatel
Gość
obywatel

zróbcie w końcu ten szpital!!!!

Bob budowniczy
Gość
Bob budowniczy

Zakończenie budowy w tym roku, obudź się Pan!

perelka
Gość
perelka

Jakos za zadow PO-mylencow nikt nie przyjechal z taka kasa i do kogo macie pretesje

Luk
Gość
Luk

Przyjechał.. tylko nikt o tym nie mowiil

Ciekawy
Gość
Ciekawy

@Luk miałeś dobry sen?

Marta
Gość
Marta

Byli ale gorol słucha tylko czarnych i dlatego ciemnota głosuje na ciemnotę dostaniecie za to po kieszeni oj dostaniecie ciemniaki.

Ewa 33 lata
Gość
Ewa 33 lata

Szum przed wyborami szczególnie ten po prawej stronie to nie żadna łaska to są z naszych podatków marnoty dlaczego nie robicie zdjęć jak dajecie miliony naszych podatków bandycie z Torunia fałszywery sekty pis.

OFE
Gość
OFE

zapytaj Donia gdzie moja kasa z OFE!

Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

No i kłopot dla Starosty i innych miejsc bo mają przymus kupienia karetek, akcelatora do końca roku. Gdyby nie przyjazd wiceministra przed wyborami, po wyborach byłoby więcej czasu.