Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Żywiec

Bielsko: Wiceminister zdrowia z dotacją na karetki do Istebnej i Rajczy

Fot. Z archiwum Kazimierza Matusznego

Wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski gościł wczoraj (6 września) w województwie śląskim. Przebywał również w Bielsku-Białej, gdzie przekazał dotacje na zakup karetek do Istebnej i Rajczy.

Swoją wizytę rozpoczął od Gliwic, gdzie tamtejsze Centrum Onkologii otrzymało siedem milionów złotych na zakup nowego akceleratora. Potem wiceminister Maciej Miłkowski przebywał kolejno w Rybniku, Świerklanach, Jastrzębiu-Zdroju, Bielsku-Białej, Lędzinach, Zawierciu i Myszkowie. Wszędzie tam podpisywał umowy na przekazanie pieniędzy, za które zakupione zostać mają nowe karetki. W Bielsku-Białej wiceminister Maciej Miłkowski przekazał symbolicznie czek na 400 tys. zł dla Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego na zakup karetki do stacji wyjazdowej w Istebnej i taką samą kwotę dla Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu, które kupić ma nowy ambulans do stacji wyjazdowej w Rajczy.

Nowa karetka do Rajczy musi zostać zakupiona jeszcze w tym roku, bo do końca grudnia musimy się rozliczyć z tej dotacji. Dlatego już w najbliższych dniach ogłosimy przetarg na jej zakup – podkreśla starosta żywiecki Andrzej Kalata.

KBszpital
Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
obywatel
obywatel
2 lat temu

zróbcie w końcu ten szpital!!!!

Bob budowniczy
Bob budowniczy
2 lat temu
Reply to  obywatel

Zakończenie budowy w tym roku, obudź się Pan!

perelka
perelka
2 lat temu

Jakos za zadow PO-mylencow nikt nie przyjechal z taka kasa i do kogo macie pretesje

Luk
Luk
2 lat temu
Reply to  perelka

Przyjechał.. tylko nikt o tym nie mowiil

Ciekawy
Ciekawy
2 lat temu
Reply to  Luk

@Luk miałeś dobry sen?

Marta
Marta
2 lat temu
Reply to  perelka

Byli ale gorol słucha tylko czarnych i dlatego ciemnota głosuje na ciemnotę dostaniecie za to po kieszeni oj dostaniecie ciemniaki.

Ewa 33 lata
Ewa 33 lata
2 lat temu

Szum przed wyborami szczególnie ten po prawej stronie to nie żadna łaska to są z naszych podatków marnoty dlaczego nie robicie zdjęć jak dajecie miliony naszych podatków bandycie z Torunia fałszywery sekty pis.

OFE
OFE
2 lat temu
Reply to  Ewa 33 lata

zapytaj Donia gdzie moja kasa z OFE!

Hermenegilda
Hermenegilda
2 lat temu

No i kłopot dla Starosty i innych miejsc bo mają przymus kupienia karetek, akcelatora do końca roku. Gdyby nie przyjazd wiceministra przed wyborami, po wyborach byłoby więcej czasu.