Porady i inspiracje

Biurka elektryczne – czy inwestycja w zdrowie się opłaca?

Niezliczone godziny spędzone przed ekranem monitora w niewłaściwej pozycji obciążają kręgosłup i skutkują mniejszą efektywnością pracy. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że problemowi można przeciwdziałać, decydując się na zakup nowego biurka. Regulacja wysokości, blat na wymiar i ponadczasowy design to cechy nowoczesnych biurek elektrycznych, które zwiększają komfort pracy i zapobiegają wadom postawy. Czy warto zdecydować się na biurko ergonomiczne?

Czym są biurka elektryczne?

Możliwość personalizacji stanowi wyróżnik nowoczesnych mebli. Biurka elektryczne to wyposażenie odpowiadające na potrzeby osób, które spędzają wiele czasu w pozycji siedzącej, głównie przed ekranem monitora. Konstrukcja biurek elektrycznych umożliwia dostosowanie ich wysokości do wzrostu i preferencji użytkownika. Podnoszony blat przy użyciu jednego przycisku może znaleźć się na wysokości odpowiedniej dla pracy na stojąco. Urozmaicenie czasu spędzanego przed komputerem w taki sposób zapobiega występowaniu schorzeń kręgosłupa i korzystnie wpływa na efektywność.

Jakie powstaje biurko elektryczne?

Biurka elektryczne wykonywane są z komponentów najwyższej jakości, dzięki czemu zachowują trwałość i niezmienną prezencję przez lata. Przy produkcji blatu wykorzystuje się m.in. lite drewno, wysokogatunkowe płyty MDF oraz płyty meblowe, które odpowiadają za ponadczasowy design mebli. Najważniejszym elementem konstrukcji jest stelaż wyposażony w jeden lub dwa silniki odpowiadające za możliwość szybkiej zmiany pozycji blatu.

Jakie korzyści zapewnia korzystanie z biurka elektrycznego?

Stałe przebywanie w pozycji siedzącej nie jest zdrowe dla kręgosłupa. Korzystanie z biurka elektrycznego odciąża szkielet oraz mięśnie i sprzyja korygowaniu postawyBiurko ergonomiczne regulowane pozwala dostosować wysokość blatu do wzrostu – standardowe meble tworzone są według wymiarów uniwersalnych, które nie są odpowiednie dla wszystkich grup użytkowników. Niskie i wysokie osoby są przez to narażone na występowanie wad postawy – przy korzystaniu z biurka elektrycznego można skutecznie zminimalizować ryzyko schorzeń szkieletu. Dodatkowym atutem zakupu biurka z podnoszonym blatem jest możliwość wykonywania przerw, które zwiększają wydajność. Praca na stojąco poprawia pracę układu krążenia i przyspiesza metabolizm, co pozytywnie wpływa na ilość energii oraz kreatywność.

Kto powinien rozważyć zakup biurka elektrycznego?

Biurka elektryczne znajdą zastosowanie w biurach, gabinetach, a także domowych przestrzeniach przeznaczonych do pracy. Ergonomiczne modele powinny znaleźć się także w pokoju graczy – biurka gamingowe z podnoszonym blatem zwiększają komfort gry i pozytywnie wpływają na jakość rozgrywki. Skomponowanie komfortowego stanowiska skraca czas reakcji niezbędny do uzyskania jeszcze lepszych wyników podczas rozgrywki.

Z zakupu biurka elektrycznego zadowoleni powinni być wszyscy przedstawiciele branży IT – programiści, webmasterzy, deweloperzy, graficy i wiele innych osób, które na co dzień pracują zdalnie. Organizacja ergonomicznego stanowiska zapobiega konsekwencjom pracy w domowych warunkach. W Polsce produkcją biurek elektrycznych zajmuje się na przykład firma Motiondesk. W ofercie producenta znajdziesz m.in. biurka regulowane elektrycznie, gamingowe oraz klasyczne. Więcej informacji na temat pełnej oferty znajdziesz na stronie: www.motiondesk.pl.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments