Bielsko-Biała Sport

BKS BOSTIK bliżej 5. miejsca po wygranej w Łodzi

Fot. BKS BOSTIK

Bielskie siatkarki wygrały w Łodzi z Budowlanymi. W czwartek w Bielsku-Białej zostanie rozegrany rewanż, który rozstrzygnie rywalizację o piąte miejsce.

BKS przystąpił do meczu w Łodzi osłabiony, bez Aleksandry Kazały, Aleksandry Szczygłowskiej i Katarzyny Wawrzyniak. Pierwszy set – choć wyrównany – padł łupem gospodyń. W drugim sytuacja się odwróciła. Zaciętą końcówkę rozstrzygnęły na swoją korzyść bielszczanki, o wygranej zdecydował as serwisowy Karoliny Drużkowskiej. W trzecim secie sytuacja się powtórzyła, z tym że końcówka była jeszcze bardziej zacięta! Ale znowu triumfowały bielszczanki – tym razem kluczową zagrywkę zaserwowała Weronika Szlagowska (na zdjęciu).

Czwarta partia okazała się ostatnią, ale długo nic na to nie wskazywało, to łodzianki prowadziły przez większość czasu. Bielszczanki wyszarpały zwycięstwo, głównie dzięki niesamowitej w ten poniedziałkowy wieczór Karolinie Drużkowskiej, która szalała na zagrywce (i nie tylko) i zgarnęła nagrodę MVP dla najlepszej zawodniczki spotkania.

W czwartek bielszczanki będą chciały postawić kropkę nad i. Natomiast w przypadku wygranej Budowlanych o wyniku rywalizacji zdecyduje złoty set.

Grot Budowlani Łódź – BKS BOSTIK Bielsko-Biała 1:3 (25:21, 23:25, 29:31, 22:25)

Grot Budowlani: Lisiak, Nowicka, Jones-Perry, Fedusio, Centka, Damaske, Stenzel (libero) Górecka, Kędziora

BKS BOSTIK: Drużkowska, Świrad, Kossanyiova, Orvosova, Szlagowska, Gajewska, Drabek (libero) oraz Dąbrowska.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments