Blisko niespodzianki w Trzyńcu. Mistrz ratuje punkty w końcówce

7 stycznia w WERK Arenie Oceláři Trzyniec podejmowali zamykający ligową stawkę BK Mladá Boleslav. Mimo, że w tabeli oba zespoły dzieli przepaść, to na lodzie nie było tego widać.

Mecz od początku był wyrównany, a obie ekipy przez długi czas nie potrafiły strzelić gola. Sztuka ta udała się dopiero w 42. minucie gry, gdy Sebastián Malát dał gościom prowadzenie. Czerwono-biali rzucili się do odrabiania strat, ale zamiast tego mogli nadziać się na kontrę. Bliski podwyższenia prowadzenia był Matti Järvinen, ale po minięciu bramkarza trafił tylko w słupek. Na szczęście dla gospodarzy w 54. minucie przytomnie pod bramką przyjezdnych zachował się Viliam Čacho, doprowadzając do remisu.

Wynik 1:1 utrzymał się do końcowej syreny i do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebny był dodatkowy czas gry. Nie trwał on jednak długo, gdyż w 14. sekundzie dogrywki pojedynek z bramkarzem BK Mladá Boleslav wygrał Martin Marinčin, dając mistrzom Czech zwycięstwo 2:1 i dwa punkty do ligowego dorobku.