Błyskawica wygrywa w doliczonym

Dramatyczny przebieg miał mecz 3. kolejki okręgówki, w którym TS Piast 1909 Cieszyn podejmował Błyskawicę Drogomyśl. O wyniku tego emocjonującego pojedynku zadecydował doliczony czas gry.

W pierwszej połowie kibice nie zobaczyli wielkiego widowiska. Gra obu drużynom się nie kleiła i choć walki było sporo, to klarownych sytuacji podbramkowych wręcz odwrotnie. Mimo tego piłkarze wykazali się niezłą skutecznością, gdyż z tych nielicznych prób padły dwa gole. Pierwszego w 21. minucie zdobył dla gospodarzy Jarosław Bujok, ale tuż przed przerwą wyrównał Damian Żyła. Po tej bramce arbiter odesłał piłkarzy do szatni na przerwę.

Po zmianie stron również sytuacji podbramkowych nie było zbyt wiele, ale więcej wykreowali sobie goście z Drogomyśla. Jednak to cieszynianie w 89. minucie wyprowadzili zabójczą kontrę, którą na gola zamienił Tomasz Szyper. Gdy wydawało się, że trzy punkty zostaną nad Olzą, w nieprawdopodobnych okolicznościach Błyskawica dwukrotnie poraziła Piasta i ostatecznie zainkasowała komplet punktów. W 92. minucie wyrównał Mariusz Saltarius, a w 94. kontrowersyjny rzut karny wykorzystał Krzysztof Koczur, pieczętując wygraną przyjezdnych 3:2.

4 lat temu

Drogomyśl powinien schodzić z boiska z głową w butach! Wygrali nieuczciwie!?

Kamilooo
Kamilooo
4 lat temu

Drogomyśl grał lepiej. Lecz uczciwie powinien być remis!!! Sędzia sprzedał mecz!!!

Adam
Adam
4 lat temu

Sędzia powinien sam złożyć rezygnację! To nie była pomyłka! Zawodnik Drogomyśla biegł za zawodnikiem Piasta sfaulował go!

Krzysztof
Krzysztof
4 lat temu

Sędzia sprzedał mecz… Karnego ewidentnie nie było…

Bagietka
Bagietka
4 lat temu
Reply to  Krzysztof

Zdaniem wielu kibiców oczywiście że nie bylo….jak może faulowac zawodnik broniący będąc plecami do napastnika…..

Django
Django
4 lat temu
Reply to  Bagietka

Jak można nie było podyktować karnego w 1 połowie za zagranie ręka w polu karnym Piasta? Przecież nowe przepisy mówią wyraźnie, ze każde zagranie ręka powinno być gwiazdane. Błyskawica zasłużenie wygrała, a komentarze i zachowanie z ławki Cieszyna przy bramce na 2:1 nie przystoją, trochę więcej pokory ?

Mirek
Mirek
4 lat temu
Reply to  Django

Nie dopatrzyć się ręki w polu karnym! A podyktować rzut karny gdy zawodnik Drogomyśla fauluje zawodnika Piasta!!! Ha ha ha?

Django
Django
4 lat temu
Reply to  Mirek

Wróciło to co nie zostało podyktowane wcześniej , proste ? w większości meczu i tak Piast był pobłażliwie traktowany, brak kartek przez cały mecz odbił się w ostatniej minucie meczu, karma wróciła ?

Mirek
Mirek
4 lat temu

Drogi Panie myślę że jesteś albo zawodnikiem albo trenerem Drogomyśla bo normalny kibic który kocha piłkę ceni sobie przede wszystkim fer Play? to zawodnicy na boisku mają strzelać gole i ważyć losy spotkania a nie sędzia! Każdy nagłówek na temat tego meczu to KONTROWERSYJNY KARNY! A nie karma wraca ?

Mouzie
Mouzie
4 lat temu

Nowe przepisy jakiej dyscypliny tak mówią? Nie wprowadzaj ludzi w błąd, tylko najpierw przeczytaj te ” nowe przepisy”, a później zabieraj głos.

Hetman
Hetman
4 lat temu

Hmmm. Nie wiem, czy jest Pan zawodnikiem, czy trenerem Drogomyśla, ale proponuję zapoznać się z interpretacją zagrania rękę, przez naszego eksportowego sędziego. Interpretacja dotyczy przepisów z lipca bieżącego roku: “W ocenie kontaktu piłki z ręką wykluczono aspekt celowości. Chodzi po prostu o ułożenie rąk, więc jeśli piłkarz, choćby nieświadomie, ułoży ręce w sposób niedozwolony, nienaturalnie poszerzając sylwetkę to bierze na siebie ryzyko podyktowania rzutu karnego, jeśli piłka trafi go w rękę – wyjaśnia asystent Szymona Marciniaka. Jeżeli zawodnik będzie miał rękę podniesioną powyżej linii barków, to niemal zawsze kontakt ręki z piłką będzie skutkował przewinieniem. Wyjątek stanowią sytuacje, w których… Czytaj więcej »