Porady i inspiracje

Boisz się pandemii, a chcesz poznać języki obce? Pomyśl o anielskim online

Pandemia dała się we znaki wielu osobom. Obostrzenia i zakazy sprawiły, że mniej czasu poświęcamy na rozrywkę, przyjemności, a także na naukę. Okresowe zamknięcie szkół oraz placówek kulturalnych sprawiło, że musieliśmy zmienić nasze nawyki. Dlatego powszechna stała się praca i nauka zdalna, a wiele osób postawiło na angielski online.

Szkoła angielskiego online ‒ dlaczego warto

Kursy angielskiego przez internet to najbezpieczniejsza opcja nauki języka w obecnych czasach. Lekcje angielskiego online dają możliwość nauki języka z domu bez konieczności bezpośredniego kontaktu z nauczycielem. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą kontynuować naukę, którą zaczęły przed nastaniem koronawirusa, ale obawiają się zakażenia. Wybierając szkołę językową online, uważajmy na placówki, które dopiero pandemia zmusiła do rozpoczęcia działalności. Pewniejsze będą takie, które szkolenia online prowadzą do dłuższego czasu. Dlaczego? Ponieważ szkoły zdalne od dawna posiadają już odpowiednie zaplecze, a także doświadczenie, które jest potrzebne do bezproblemowej nauki. Dodatkowo oferują możliwość nauki za pomocą tabletów, telefonów i komputerów. Jedną z tego typu szkół językowych jest Tutlo – https://pl.tutlo.com/. Wybierając kurs języka angielskiego online oferowany przez tę właśnie szkołę, mamy pewność, że stawiamy na doświadczoną kadrę i optymalnie dopasowany do naszych potrzeb zakres zajęć.

Angielski przez internet ‒ na co zwracać uwagę?

Decydując się na zajęcia online, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych dla nas aspektów nauczania. Oczywiście ważna jest możliwość uczenia się o dowolnej godzinie i dowolnego dnia. Wspomniana szkoła Tutlo oferuje naukę od poniedziałku do soboty praktycznie w dowolnych godzinach. To od nas zależy, czy chcemy uczyć się z polskim lektorem, czy też native speakerem. Sami możemy wybrać osobę nauczyciela i umawiać się na lekcje z tym, którego lubimy najbardziej i z którym osiągamy najlepsze wyniki. Dodatkowo dobry kurs językowy daje możliwość nauki angielskiego na każdym poziomie zaawansowania, a także pozwala przygotować się do egzaminów czy rozmów o pracę.

Zajęcia online = bezpieczeństwo

Jeśli obawiamy się o własne zdrowie, to nauka z domu będzie najlepszym rozwiązaniem. Ucząc się zdalnie, nie musimy dojeżdżać do szkoły i narażać się na kontakt z innymi osobami. W szkole Tutlo zajęcia odbywają się metodą jeden na jednego, co daje kursantowi pewność, że cała uwaga nauczyciela skupi się na nim.

Unikanie kontaktu w okresie pandemii jest dla wielu osób czymś naturalnym, jednakże nie chcą one rezygnować z codziennych zajęć i pozostają aktywnie zawodowo. Już zdalna praca pokazała, że podczas obostrzeń możemy z powodzeniem wykorzystywać nowoczesne technologie do zachowania „poczucia normalności”, którego tak potrzebujemy. Teraz czas na zdalną naukę.

Uzupełnienie lekcji o zajęcia dodatkowe

Oczywiście lekcje z lektorem to jedno, a językowa rozrywka, o którą warto uzupełnić nasze zajęcia, to drugie. Mowa tutaj o samodzielnym uczeniu się języka w internecie poprzez czytanie blogów, oglądanie filmów i seriali, a także rozmowy z innymi ludźmi. Połączenie zajęć lekcyjnych z tego typu dodatkową aktywnością daje dużo lepsze efekty, co zresztą można bardzo szybko zauważyć.

E‑nauka stała się rozwiązaniem

Pandemia okazała się motorem zmian w zachowaniach konsumenckich. Kraje, w których nauka stacjonarna nie była możliwa, jako pierwsze zaczęły korzystać z rozwiązań cyfrowych. Mogą stać się one kluczowym elementem procesu edukacyjnego. UNICEF szacuje, że jedno na troje dzieci będzie miało problemy z nauką przez pandemię (link: https://news.un.org/en/story/2020/08/1071112). U ponad dziewięciu tysięcy dzieci ze szkół w Kalifornii odnotowano symptomy koronawirusa niedługo po otwarciu szkół. (https://www.newsweek.com/nearly‒9000‒florida‒children‒diagnosed‒coronavirus‒two‒weeks‒schools‒reopen‒1527587). To tylko wybrane statystyki dotyczące wirusa. Nie chodzi o sianie paniki, lecz jedynie o pokazanie skali zjawiska, które przyczyniło się do rozpowszechnienia nauki przez internet. Dlatego też warto brać pod uwagę pobieranie lekcji w ten sposób. Jest to bezpieczne, a jednocześnie przynosi szybkie efekty. Tego przecież oczekujemy. Powodzenia w nauce.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments