Bielsko-Biała Sport Cieszyn

Brawo Janek!!! Błachowicz obronił tytuł mistrza

W Las Vegas odbyła się gala największej organizacji MMA na świecie – UFC 259. Jan Błachowicz z Cieszyna zmierzył się w pierwszej obronie tytułu z Israelem Adesanyą.

Fani mieszanych sztuk walki zobaczyli aż trzy walki mistrzowskie. W starciu wieczoru Jan Błachowicz (27-8), mistrz wagi półciężkiej, stanął do obrony tytułu z Isarelem Adesanyą (20-0), mistrzem wagi średniej.

Starcie z Adesanyą było największym wyzwaniem Błachowicza w karierze.

Janek pewnie wszedł do oktagonu przy  utworze “Deszcze niespokojne”. Chwilę później rozpoczęła się wojna. Na początku obaj zawodnicy badali swoje możliwości i nikt nie chciał popełnić błędu.

Więcej w pierwszych minutach do powiedzenia miał Israel, który przeniósł się o kategorię wagową wyżej. Był niezwykle szybki, giętki, a jego ciosy dochodziły do celu. Po stronie Janka była natomiast zdecydowanie siła i to był jego największy atut.

W drugiej rundzie Janek wyprowadził kilka mocnych ciosów na głowę rywala. Rywal natomiast trzymał dystans i okopywał łydki Księcia Cieszyńskiego.

W trzeciej rundzie pojedynek przybrał tempa. Obaj zawodnicy z każdą minutą przyspieszali.

Pod koniec trzeciej odsłony lewa łydka Błachowicza była coraz bardziej czerwona od uderzeń rywala.

W czwartej rundzie zawodnik z Cieszyna sprowadził walkę do parteru, gdzie kontrolował pojedynek. Widać było jednak coraz większe zmęczenie Janka.

W ostatnich pięciu minutach obaj prowadzili wyrównany pojedynek, a Błachowicz w połowie rundy sprowadził rywala do parteru.

O wyniku zdecydował werdykt sędziów. Serce wszystkim kibicom zadrżało, jednak to ręka Janka poszybowała ku górze.  Tym samym Jan Błachowicz obronił mistrzowski tytuł.

– Myślałem, że jest szybszy – powiedział po walce z uśmiechem Jan Błachowicz.