Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Żywiec

Browar Zamkowy do zamknięcia? Jest chętny do kupna

Fot. z galerii Browaru Zamkowego

Nie cichnie sprawa przymiarek do zamknięcia lub sprzedania Browaru Zamkowego w Cieszynie przez Grupę Żywiec. (CZYTAJ TUTAJ).  Na giełdzie potencjalnych nabywców pojawiło się wczoraj (sobota) nazwisko Marka Jakubiaka.

Były poseł, a niedawno kandydat na prezydenta RP, poinformował o swoim zamiarze na Twitterze. Marek Jakubiak działa aktywnie na rynku browarniczym. Poinformował, że jest gotowy odkupić od Grupy Żywiec Browar Zamkowy w Cieszynie. Zbiegło się to z falą krytycznych komentarzy ze strony zarówno lokalnych władz, mieszkańców, ekspertów branży piwnej, jak i samych piwoszy w całej Polsce.

“Pragę poinformować, że nawiązałem kontakt z przedstawicielem Grupy Żywiec w celu przekazania informacji o woli zakupu spółki Browar Zamkowy w Cieszynie. Teraz wszystko w rękach Grupy Żywiec” – napisał twórca i prezes spółki Browary Regionalne Jakubiak, która kontroluje m.in. browar Ciechan, browar Lwówek (obecnie wydzierżawiony) czy warmiński browar Biskupiec.

 

Co na to Grupa Żywiec?

KB_eko_m
Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arek
Arek
1 miesiąc temu

Ha Ha ale oferty nie złożył tylko robi wokol siebie propagande

Uważam, że
Uważam, że
1 miesiąc temu

dobro lokalno-historyczne zrozumie, że finansowe problemy niekoniecznie muszą być aż tak bardzo podkreślane, by cenę zawyżyć.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Uważam, że

Co filozof ma do przekazania konkretnie?

Po około 20 godzinach
Po około 20 godzinach
1 miesiąc temu
Reply to  Hermenegilda

klepitłuk przypomniał sobie, że ma mnie zaczepką uraczyć, ale mnie nie interesuje klepitłukowe zaczepianie i koniec bez caps lock.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Nie, odkrywam gdzie komentarze pisze filozof bo nie chce ujawnić jednego nicka, pod którym pisze może więcej komentarzy niż ja. Dbam aby uwagę skupić na filozofie, nie tylko na mnie.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Do tematu powinna włączyć się aktywnie pani burmistrz, która obiecała że nie zostawi browar w stan upadku.

Klamot
Klamot
1 miesiąc temu
Reply to  Hermenegilda

Gabriela S. Raczej nie wstrzyma sprzedaży Browaru….. Działa tak samo jak kolega z Warszawy… Miasto powinien zarządzać browarem zaraz ktoś powie że jest to niemożliwe bądź nie ma pieniędzy….ZREZYGNOWAĆ Z AUTOBUSÓW ELEKTRYCZNYCH,NIE ROBIĆ REWITALIZACJI UL.GLEBOKIEJ. CZY PAŃSTWO ZORIENTOWANI JESTEŚCIE Z SKĄD POCHODZIŁ PIASEK NA SIATKÓWKĘ….. I JAKIE MIASTO PONIOSLO KOSZTY……..

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Klamot

O co innego mi chodzi, nie oczekuję wstrzymania sprzedaży przez panią burmistrz lecz włączenia się w charakterze negocjacji. Jeśli Marek Jakubik pisze na Twitterze o złożonej propozycji i mówi, że teraz czeka na ruch Grupy Żywiec – niezbyt dobrze to wróży sprawie. Takie rzeczy negocjuje się wcześniej bez medialnego rozgłosu. na początku sprawy.

Paweł
Paweł
1 miesiąc temu

Najlepsze piwo to z Cieszyna najgorsza lura robiona z esencji to z żywca nie pijemy lipy.