Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Buduj masę, będziesz wielki!

Każdy, kto prowadzi aktywny tryb życia, ma swoją wizję idealnej sylwetki. Dla jednych ważniejsza jest smukła budowa ciała z widocznymi mięśniami, a dla kogoś celem będzie ta z najlepszych lat Arnolda. Sprawdźmy jak osiągnąć swoje cele.

Marząc o naszej idealniej sylwetce, musimy mieć plan. Jeśli wiemy, czego chcemy, to warto ułożyć schemat działania, który będzie naszym drogowskazem. Pozwoli to uniknąć przypadkowych działań i pochopnych decyzji. W ten sposób oszczędzimy sobie wiele nerwów, a w chwilach zawahania będziemy swobodnie mogli zajrzeć do naszych notatek. Tak, plan powinien być spisany czy to na kartce, czy w telefonie lub na komputerze. Mając go zawsze pod ręką, możemy kontrolować nasz postęp. Droga nie zawsze jest prosta, ale warto w nią w wyruszyć. Gotowi?

Od czego zacząć? Najlepiej ułożyć plan

Swoją przygodę z siłownią, a w szczególności z budowaniem masy warto zacząć od konsultacji. Trener personalny, dietetyk czy fizjoterapeuta to osoby, które mogą okazać się bardzo pomocne. Nie oznacza to, że musimy odwiedzać ich wszystkich. Trenerzy łączą wiedzę z zakresu ćwiczeń oraz diety i dostosowują ją indywidualnie do naszych dzisiejszych możliwości. Oznacza to, że nie zaczniemy od rzeczy niemożliwych. Wykluczamy w ten sposób fiasko i ewentualne niepowodzenia, które z pewnością rzutują na nasze nastawienie mentalne. O nie również pomoże zadbać trener lub inna osoba posiadająca interesującą nas wiedzę. Oczywiście warto także samodzielnie szukać informacji, które poszerzą naszą wiedzę dotyczącą treningów i diety. Wiele przydatnych wskazówek znajdziemy m.in. na https://www.budujmase.pl/.

Realizacja i motywacja

Każda dawka aktywności fizycznej stymuluje organizm do produkcji endorfiny. Jest to nagroda za to, że ruszyliśmy się z miejsca. Nasze ciała stworzone są do ruchu, a ten jest w piękny sposób gratyfikowany. Mimo wszystko przychodzą chwile zwątpienia i zmęczenie. Dlatego warto dobrze się wysypiać i regularnie odpoczywać od treningów. Dzięki temu ciało ma czas na regenerację, a nasze mięśnie w tym czasie dosłownie rosną w oczach. Warto zadbać o odpowiednią dietę, która będzie wspierała wszystkie procesy odbudowy. W ten sposób skrócimy czas regeneracji, a mentalne chwile zawahania odejdą w niepamięć. Dobrym suplementem uzupełniającym regularną dietę będzie białko, a także BCAA, czyli aminokwasy. Odpowiadają one za budowę mięśni, pomagają w redukcji tkanki tłuszczowej i wpływają pozytywnie na aspekty psychologiczne. Dzięki temu mamy ochotę na kolejne fizyczne wyzwania i jesteśmy silnie zmotywowani. W ten sposób realizacja naszych celów przebiega znacznie sprawniej.

Zwróć uwagę na to, co jesz

Dieta to kluczowy składnik, który odpowiada za 70% naszego sukcesu. Ułożenie i przygotowanie posiłków może wydawać się skomplikowane. W rzeczywistości takie nie jest. Po prostu uczymy się nowych przepisów, zamieniamy składniki, a wszystkie braki uzupełniamy suplementami, które łatają luki witaminowe i minerałowe. Nie musimy od razu stosować diety pudełkowej, choć jest to wygodny sposób odżywiania. Jeśli wolimy sami przygotowywać posiłki, to znajdziemy takie rozwiązania w sieci, ale także u trenerów personalnych. W obecnych okolicznościach mają oni nieco więcej czasu, a z pewnością chętnie podzielą się swoją wiedzą. Indywidualnie ułożony harmonogram żywieniowy ułatwia osiągnięcie wyznaczonych celów.

Budowa masy to zadanie wymagające zarówno treningu, ale i odpowiedniej diety. Czasami chcemy po prostu utrzymać konkretną wagę, ale zamienić tłuszcz na mięśnie. W tym celu pomocne będzie odpowiednie menu uzupełnione o suplementy, które wspierają wiele procesów w naszym organizmie. Dzięki temu realizacja planu będzie łatwiejsza, a my szybciej osiągniemy, to o czym zawsze marzyliśmy.

google_news