Wydarzenia Bielsko-Biała

Burmistrz o chodnikach w Szczyrku

Fot. UM Szczyrk

W ostatnich dniach doszło do spotkania przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Szczyrku i Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach w sprawie zakończenia remontu chodników w Szczyrku wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 942 na odcinku od granicy miasta do ulicy Uzdrowiskowej.

Jak poinformował burmistrz Szczyrku Antoni Byrdy obie strony uważają, że nie ma najmniejszych możliwości, aby prace przy odtworzeniu chodnika mogły być ukończone przed nadchodzącą zimą.

ZDW zobowiązał się, że od dzisiaj (28 listopada) pozostawione kostki chodnikowe będą wywożone i składowane w ustalonym miejscu na terenie naszego miasta. Pozostające wykopy będą zasypane łupkiem. Dzięki temu rozwiązaniu będzie można zimą odśnieżać chodniki i parkować na nich zgodnie z dotychczasowymi możliwościami. Prace powinny być zakończone po sezonie zimowym. Samorząd Szczyrku oczekuje równocześnie zajęcia stanowiska przez ZDW Katowice i wykonawcę w sprawie przebudowy drugiego odcinka drogi wojewódzkiej od ul. Uzdrowiskowej do ul. Olimpijskiej. W pewnych miejscach zbyt wysoko osadzono nowe krawężniki. Spowodować to może, że woda z chodników będzie spływać w kierunku prywatnych posesji – podkreśla burmistrz Antoni Byrdy.

google_news
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz
Grzegorz
1 rok temu

fajnie by było żeby dbali o te chodniki zimą i posypuwali je piaskiem bo jak znam życie to chodnik wzdlóż rzeki na chodniku gromadzi sie mnustwo lodu u łatwo wywinąć orlą a mi udalo sie tam nawez złamać noge w zimie

może lodu nie będzie
może lodu nie będzie
1 rok temu
Reply to  Grzegorz

Musi być sul w mrozy, więcej ludzią nie udało się złamać nogi, posypywanie niepoczebne. Wymagane jest natomiast posypywanie chodników od właścicieli prywatnych posesji przyległych.

dlaczego?
dlaczego?
1 rok temu

Burmistrz informuje mieszkańców co nie udało się załatwić i że to wina “kolegi”? Dlaczego?