Wydarzenia Sucha Beskidzka

Burmistrz zapowiada kontrole i prosi o „obywatelską postawę”

Fot. UM Jordanów

Wzmożone kontrole w sprawie segregowania i wywozu śmieci zapowiada w Jordanowie burmistrz Andrzej Malczewski. Zapowiedź wystosował w apelu do mieszkańców, których poprosił przy tym o „obywatelską postawę”.

Burmistrz podkreśla, że w czwartym kwartale w Jordanowie nastąpi wzmożona i dokładna kontrola prawidłowości wypełniania deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, posiadania kompostownika, systematyczności płacenia należnej kwoty, właściwego segregowania odpadów oraz gospodarowania odpadami przez właścicieli działalności gospodarczych. W swoim apelu burmistrz stwierdził, że ma to związek z wieloma interwencjami mieszkańców dotyczącymi między innymi nieuczciwości sąsiadów w składaniu deklaracji lub ilości osób zamieszkałych w danych gospodarstwach domowych oraz bardzo częstego niewłaściwego segregowania odpadów.

Proszę o poważne potraktowanie tej sprawy, uczciwe i odpowiedzialne podejście do wypełniania „obowiązków każdego mieszkańca” oraz o ewentualne podjęcie właściwej „obywatelskiej postawy”. Jeżeli sprawa ta będzie w dalszym ciągu bagatelizowana to przestrzegamy przed skutkiem i koniecznością naliczania podwyższonej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w następnym roku kalendarzowym, a nawet podjęcia koniecznych środków egzekwowania prawa zgodnych z ustawą – stwierdził burmistrz Andrzej Malczewski.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Alex
Alex
1 miesiąc temu

W mojej gminie jest wszystko w workach aby odebrali musi być naklejony kod i jest porządek dwa razy wpadka i 100 % większa opłata.

kontrolować
kontrolować
2 miesięcy temu

Zamiast opierać się na donosach od mieszkańców, niech burmistrz powierzy kontrole straży miejskiej. Nie ma straży miejskiej w Jordanowie? – powołać bo będzie co kontrolować a i w tym sezonie grzewczym. Tylko kontrole prowadzą do właściwego celu, na obywatelską postawę ciężko dziś liczyć.

Czytelnik
Czytelnik
1 miesiąc temu
Reply to  kontrolować

A z czyich pieniędzy będzie utrzymywana straż miejska? Z twoich. Mieszkańcy będą utrzymywać swoich ciemięrzycieli?. Chyba rozum po COVIDZIE ci odebrało.

edek
edek
1 miesiąc temu
Reply to  Czytelnik

A naczelny król Jarozbaw pozwolił palić wszystkim za wyjątkiem opon. HA HA

społecznie
społecznie
1 miesiąc temu
Reply to  Czytelnik

społeczna, w ramach “obowiązku obywatelskiego”, o którym mówi pan burmistrz.

Czytelnik
Czytelnik
1 miesiąc temu
Reply to  społecznie

Moim społecznym obowiązkiem jest patrzeć urzędnikom na ręce i kontrolować ich wydatki, bo to moje i społeczeństwa pieniążki.

jak pokażą
jak pokażą
1 miesiąc temu
Reply to  Czytelnik

najpierw te wydatki trzeba widzieć, a to nie jest takie proste aby miało być powszechnie jawne.