Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

Mediacje sądowe – skorzystaj z porady

Fot. Marcin Kałuski

W czasie Tygodnia Mediacji doświadczeni mediatorzy udzielą informacji telefonicznych.

Mediacja to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego obie strony postępowania sądowego rozwiązania konfliktu. Jest drogą dobrowolnych negocjacji, prowadzonych przy udziale trzeciej osoby, neutralnej wobec stron i ich konfliktu, czyli mediatora, który wspiera przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga w wypracowaniu kompromisu nie narzucając jednak żadnego rozwiązania.

W ramach Tygodnia Mediacji, w dniach od 17 do 21 października, telefoniczne dyżury będą pełnić doświadczeni mediatorzy z listy Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej. Szczegółowa lista dyżurów mediatorów wraz kontaktowymi z numerami telefonów jest opublikowana na stronie internetowej Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej po adresem bielsko-biala.so.gov.pl, w zakładce Ogłoszenia-Aktualności- Tydzień Mediacji.

Osoby zainteresowane mogą uzyskać od mediatorów szczegółowe informacje na temat zasad i trybu przeprowadzenia mediacji sądowej w sprawach cywilnych, gospodarczych, rodzinnych, pracowniczych, administracyjnych, karnych, a nawet sporów rówieśniczych i szkolnych.

Ponadto 19 października br. godz. 10:00 do 14:00 w Sądzie Okręgowym w Bielsku-Białej odbędzie się spotkanie mediatorów z przedstawicielami sądownictwa organizowane przez Konfederację Lewiatan we współpracy z Centrum Mediacji Lewiatan oraz Sądem Okręgowym w Bielsku –Białej w ramach projektu „Upowszechnianie alternatywnych metod rozwiązywania sporów poprzez podniesienie kompetencji mediatorów, utworzenia Krajowego Rejestru Mediatorów.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments