Wydarzenia Żywiec

Burmistrz Żywca o wydanych decyzjach środowiskowych na ciepłownie – WIDEO

Burmistrz Żywca Antoni Szlagor zabrał głos w sprawie wydanych przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska dwóch decyzji środowiskowych na budowę ciepłowni na biomasę i paliwo alternatywne (RDF) w Żywcu.

Swoje stanowisko burmistrz Antoni Szlagor przedstawił w krótkim filmiku, który umieścił na swoim profilu społecznościowym.

O wydanych decyzjach środowiskowych na ciepłownie/spalarnie pisaliśmy tutaj – https://beskidzka24.pl/rdos-wydal-dwie-decyzje-srodowiskowe-dla-budowy-cieplowni-spalarni-w-zywcu/

Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
żywczak
żywczak
2 miesięcy temu

zmiana frontu bo Unia zmieniła przepisy i kładzie bardzo duży nacisk na odzysk surowców wtórnych. Nie dostali by ani złotówki dotacji na budowę. Mogli od razu myśleć nad nowa technologią odzyskiwania surowców ale woleli stracić kilka lat na jałowe dyskusje spalić czy nie spalić….. szkoda słów….

Dziadek
Dziadek
2 miesięcy temu

Nie wiem kto rozpowszechnia informacje o tym, że spalarnia zatruwa środowisko.  po wejściu w życie z dniem 28 grudnia 2005 r. dyrektywy 2000/76/WE w sprawie spalania odpadów poziom oddziaływania instalacji jest bezpieczny dla środowiska i zdrowia ludzi. Dodatkowo uzyskuje się ogromną ilość ciepła wykorzystywanego do ogrzewania mieszkań. Jedna taka spalarnia jest w stanie oddać ciepło dla takiego miasteczka jak Żywiec z naddatkiem a koszty zbiórki odpadów zmniejszyć przynajmniej o 1/3.

logo.
logo.
2 miesięcy temu
Reply to  Dziadek

W centrum Żywca postawiono oczyszczalnie ścieków i z pewnością nie jest ona miłą wizytówką miasta które ma walory turystyczne. Jadąc koło oczyszczalni ul. Krakowską widzimy tam co dziennie wielkie wysypisko gruzów i innych rzeczy wywożonych z oczyszczalni na zewnątrz . Teraz nasuwa się pytanie . Jak wyglądało by miasto mając w dodatku spalarnie z wwożonymi do miasta śmieciami ?

tubylec.
tubylec.
2 miesięcy temu

Gdyby była propozycja budowania spalarni w Sporyszu to pewnie by i powstały. Tam ludzie z pewnością byli by za tym.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu

Jeśli podjęto decyzję o niebudowaniu spalarni to dlaczego nie wycofano zamówienia na decyzje środowiskowe?

JOE z kempy
JOE z kempy
2 miesięcy temu

No cóż, zatem śmieci będą drożały w nieskończoność.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu
Reply to  JOE z kempy

Drożeją w całym kraju bynajmniej nie dlatego że nie są budowane gęsto spalarnie.

marian
marian
2 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

samorządy nie dość że mają mały wpływ do budzetu to jeszcze musi państwu oddawać

Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu
Reply to  marian

Tylko 1 powód.