Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Cały dzień z wirtuozem akordeonu. Marcin Wyrostek dla małych i dużych melomanów

To prawdziwa gratka dla fanów wirtuoza akordeonu Marcina Wyrostka. W Bielskim Centrum Kultury odbędą się aż dwa koncerty wybitnego artysty, w tym dla najmłodszych słuchaczy. Przed nami jeden z najbardziej wyjątkowych muzycznych dni w roku!

Niedziela, 25 lutego, w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej upłynie pod znakiem muzycznych światów Marcina Wyrostka i zespołu Corazon. Czołowy polski akordeonista po raz kolejny udowodni, że jego muzyka wzbudza zachwyt nawet wśród tych, którym z tym instrumentem do tej pory nie było po drodze.

Dźwiękogród

O 11.00 w BCK Marcin Wyrostek & Corazon wystąpią w ramach „Poranku muzycznego dla dzieci”. Będzie to pamiętne wydarzenie dla najmłodszych słuchaczy, ale zachwyceni będą także ich rodzice i dziadkowie.

„Dźwiękogród” to specjalny projekt artysty, rozwijający wrażliwość oraz wyobraźnię dzieci poprzez muzykę ilustracyjną. Marcin Wyrostek wraz z zespołem Corazon zabiorą ich w wyjątkową, magiczną, muzyczną podróż. Podczas koncertu pojawią się znane motywy z popularnych bajek (polskich i Disneya), a także zostanie opowiedziana dźwiękami krótka historia akordeonu.

Dzieci, rozwiązując muzyczne zagadki i odkrywając tajemnice różnych instrumentów, zachęcane są do czynnego uczestnictwa, a nawet współtworzenia koncertu. Taki koncert to niezwykle ekscytujące wydarzenie, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych – nietuzinkowe aranżacje i techniczna wirtuozeria muzyków z pewnością przyciągną uwagę również opiekunów.

Magia del tango

Tego samego dnia, o 18.00, w BCK Marcin Wyrostek & Corazon zaserwują nam główne danie – utwory z ostatnich płyt, ale niewykluczone, że będą i pasjonujące niespodzianki.

Zespół Corazon powstał w wyniku fascynacji muzyką argentyńską, latynoamerykańską, bałkańską i jazzową. Debiutancka płyta zespołu – „Magia del tango” z 2010 roku, pokryła się złotem już w pierwszym miesiącu sprzedaży, aby finalnie osiągnąć status potrójnej platyny. Album został także nagrodzony na Festiwalu Sopot Top Trendy 2010. Kolejna płyta zespołu „For Alice” wydana wczesną wiosną 2015 roku osiągnęła status platynowej. Obecnie repertuar zespołu uzupełniły utwory o charakterze polskim z płyty „Pollac”.

Liderowi na scenie będą towarzyszyć: Marcin Jajkiewicz – wokal, Stanisław Słowiński – skrzypce, Daniel Popiałkiewicz – gitara, Bogusław Kaczmar – fortepian, Piotr Zaufal – bas oraz Krzysztof Nowakowski – instrumenty perkusyjne.

Marcin Wyrostek

Artysta jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jeleniej Górze, Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie akordeonu prof. Joachima Pichury, obecnie wykładowcą macierzystej uczelni w Instytucie Jazzu. Członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Akordeonistów. Założyciel i lider projektów: Tango Corazon, Coloriage, Music and Dance Show. Producent i wydawca własnych albumów, producent tras koncertowych oraz koncertów galowych (m.in. Filharmonia Narodowa, NOSPR). Występował na dziesiątkach festiwali muzycznych, współpracował z wieloma wybitnymi dyrygentami, instrumentalistami i solistami, orkiestrami polskich filharmonii oraz orkiestrami kameralnymi. Pełnił także funkcję kierownika muzycznego wielu wydarzeń telewizyjnych. Dokonał prawykonań: „Koncertu Opolskiego” Piotra Mossa z orkiestrą Filharmonii Opolskiej w 2017 roku oraz „Rapsodii Śląskiej” Jana A. P. Kaczmarka z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej w 2018 roku, a także szeregu nagrań dla największych polskich i zagranicznych mediów.

Marcin Wyrostek & Corazon
Bielskie Centrum Kultury
25 lutego
– g. 11.00 („Poranek muzyczny dla dzieci”)
– g. 18.00

Bilety do nabycia w kasie BCK i na www.bilety.bck.bielsko.pl.

google_news