Sport Cieszyn

Wisła: Charytatywnie dla małego Kubusia

Fot. Sz. Brodacki

Dzielnicowy Komisariatu Policji w Wiśle wspierany przez Urząd Miasta w Wiśle po raz kolejny zaangażował się w pomoc dla wymagającego leczenia syna mieszkanki Wisły – Kuby Bujoka. Zorganizował charytatywny turniej siatkówki, podczas którego odbyła się publiczna zbiórka funduszy na leczenie chłopca.

Mł.asp. Bogusław Bury – dzielnicowy wiślańskiego komisariatu zorganizował kolejny już turniej charytatywny piłki siatkowej. Tym razem w celu wsparcia leczenia małego Kuby z Wisły Kuba urodził w styczniu 2018r się z kilkoma schorzeniami zwanymi holoprozencefalia- ciężka wada wrodzona polegająca na niedokonanym podziale przodomózgowia, padaczką oraz wodogłowiem. Chłopiec jest podopiecznym „Fundacji Serce dla Maluszka” oraz Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo. Obecnie leczenie oraz samo wychowanie dziecka jest związane z ciągłymi wizytami lekarskimi oraz koniecznością zakupu specjalistycznego sprzętu medycznego a w szczególności siedziska pionizatora Baffin Neosit – to wszystko jest ich codziennością, która okazuje się być codziennością bardzo droga.

Sportowcy rywalizowali ze sobą w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Wiśle. W turnieju wzięły udział drużyny reprezentujące komisariaty Policji w Wiśle, Ustroniu, Rajczy, Węgierskiej Górce, a także reprezentacje Służby Ochrony Państwa- Zameczek, Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie, Nadleśnictwa w Wiśle oraz Urzędu Miasta w Wiśle. Turniej wygrała drużyna reprezentująca Komisariat Policji w Ustroniu , drugie miejsce zajęła reprezentacja straży pożarnej. Na ostatnim stopniu podium stanęli reprezentanci Wisły.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments